Povedený úvod v Náchodě na výhru nestačil

2. čtvrtfinále paly-off KLM

15.2. 2018 Náchod, 18:00

HC Náchod 6:3 HC Jaroměř

Třetiny: 0:2, 2:1, 4:0

Branky a nahrávky:  29. Verner, 29. Macháň (Hlavatý), 44. Ježek (Havrda),  48. Ježek (Macháň), 48.  Hlavatý (Verner, Plíhal), 60. Hlavatý – 11. Čtvrteřka (Světlík), 15. Kačerovský, 26. Světlík (Čtvrtečka)

Vyloučení : 9 : 8, navíc Plíhal (Náchod) – Kačerovský (Jaroměř) oba 10 min. OT, využití : 1 : 0, střely : 23 : 47, rozhodčí : Maštalíř – Runštuk, Bednář

HC Jaroměř: Navrátil (od 46. Prokš) – Bujňák, Merkl, Koblížek, Mišinec, Kotrč, Ježík – Kačerovský, Hamáček, Souček, Hlavnička, Čtvrtečka, SVětlík, Všetečka, Háze, Pekárek, Mertlík

HC Náchod: Kouba (Bernart) – Plíhal, Verner, Srba, Pánek – Havrda, Jažek, Macháň, Vondřejc, Hlavatý, Komárek, Leeder, Škoda

Ve druhém čtvrtfinále play-off KLM jsme zajížděli do Náchoda, kde jsme si mohli zajistit postup do semifinále. V úvodní třetině jsme Náchod přehrávali a dostávali se do mnoha šancí. Tu první využil v 11. minutě Čtvrtečka, který po krásné nahrávce Světlíka neměl problém trefit poloprázdnou branku. V 15. minutě se pak po důrazu před bránou prosadil Kačerovský. Domácí hrozili z nebezpečných protiútoků. Ty ale bravurně likvidoval Navrátil. Do šaten se tak šlo za stavu 0:2.

Začátek druhé třetiny byl z našeho pohledu opět povedený. Byli jsme stále aktivnější. Z naší aktivity vyplynula i naše další branka, kterou vsítil v 26. minutě po nahrávce Čtvrtečky Světlík. Poté se nejprve v 29. minutě prosadil nenápadnou střelou od modré domácí Verner a ještě v téže minutě se prosadil kapitán Náchoda Macháň. Stav byl tedy náhle 2:3. To nás lehce nalomilo a přestali jsme hrát náš hokej. Třetina se už za tohoto stavu dohrála.

Do třetí třetiny jsme vstoupili bídně. Nechali jsme se zbytečně vylučovat, z čehož v 44. minutě vzešla vyrovnávací branaka Ježka, který potrestal právě jedno z našich vyloučení. V 46. minutě se pak po kontaktu s domácím hráčem zranila naše brankářská jednička Jirka Navrátil, kterého  vystřídal Michal Prokš. Toho náchodští hráči přivítali brankou v 48. minutě, kdy opět využil přesilovou hru Ježek a dokonal obrat- 4:3 pro Náchod. O pár sekund později se po krásné akci prosadil Hlavatý a upravil na 5:3. Nechtěli jsme se vzdát a bojovali jsme až do konce, ale tížené ovoce to již nepřineslo. Naopak se při naši závěrečné hry bez brankáře prosadil Hlavatý a zvýšil tak na konečných 6:3 pro Náchod. Děkujeme všem  fanouškům za skvělou podporu.