První zápas o třetí místo jsme zvládli úspěšně!

1. zápas o třetí místo

4.3. 2018 Jaroměř, 17:00

HC Jaroměř 5:4 Stadion Nový Bydžov

Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 12. Merkl (Hamáček), 34. Světlík (Mišinec), 47. Světlík, 53. Pekárek (Bujňák, Mišinec), 58. Hamáček – 16. Postolka (Menýhart, Jebavý), 32. Chára (Jebavý, Mádle), 43. Menyhárt (Chára, Nedbal), 60. Postolka

Rozhodčí: Petr- Pecha, Macek

Vyloučení: 10:10, navíc Vejman a Postolka 10 min. OT

Střěly na branku: 40:35

Divácí: 172

HC Jaroměř: Navrátil (Prokš) – Bujňák, Merkl, Mišinec,Koblížek,  Souček,  Ježík – Kačerovský, Hamáček, Vejman, Háze, Světlík, Čtvrtečka, Všetečka, Pekárek, Mertlík

Stadion Nový Bydžov: Veselý (Tomeš) – Vlach, Myslivec, Doskočil, Mádle, Novák, Malý – Jiránek, Kubišta, Kozák, Menyhárt, Hlaváček, Postolka, Nedbal, Janoušek, Chára, Jebavý

V prvním utkání o třetí místo jsme na domácím ledě přivítali hosty z Nového Bydžova. Prvních 10 minut přineslo neatraktivní hokej bez emocí a bez šancí s kupou nepřesností na obou stranách. Poté se přiostřilo v osobních soubojích a to dalo zápasu nový náboj. Jako první jsme se prosadili my, když Merkl  ve 12. minutě uklidil kotouč do prázdné brány. V 16. minutě pak hosté vyrovnali, když se před bránou zjevil osamocený Postolka, který prostřelil Navrátila. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina byla již hokejovější než ta první. Více se bruslilo a oba celky se dostávaly do zajímavých příležitostí. Ve 32. minutě se před naši brankou zjevil osamocený Chára, který překonal bezmocného Navrátila – 1:2. Ve 34. minutě pak Světlík  tvrdou ranou po zemi nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:2. Potom jsme mohli převrhnout vedení na naši stranu, ale obrovské tutovky jsme nedokázali proměnit. Stav po druhé třetině byl 2:2.

Ve třetí třetině jsme byli opět aktivnější, ale byli to hosté, kdo se prosadil. Konkrétně Menyhárt, který v 43. minutě převrhl vedení opět na stranu Bydžova. Jenže tato branka jakoby nás nakopla a začaly se dít věci. Nejprve ve 47. minutě vyrovnal po důrazu před bránou Světlík. V 53. minutě se pak po krásné nahrávce Bujňáka prosadil Pekárek. A hřebíček do hostující rakve zatloukl v 58. minutě Hamáček. Hosté sice ještě se štěstím snížili 9 sekund před koncem na 5:4, ale to bylo již to poslední, co se v utkání odehrálo.