V Hronově o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy!

17.kolo KLM

5.12. 2018, 18:00

HC Wikow Hronov 6:5 pp. HC Jaroměř

Třetiny: 1:3, 3:1, 1:1, 0:0, 1:0.

Branky a nahrávky: 9. Fišer (Dudadík), 21. Šejnoha (Dostál), 22. Havelec (Petr, Daňo), 25. Havelec (Perutek), 48. Dostál (Šejnoha, Fišer), 65. Fišer – 2. Hlavnička (Kobližek), 4. Záliš (Háze, Mišinec), 18. Hamáček, 27. Vejman (Čtvrtečka), 47. Hlavnička (Bujňák).

Vyloučení: 11:7 (Domácí 2+10 min za VRAZ – Hosté 2+10 min za VRAZ a 10 min NESP)

Rozhodčí: Mertlík – Kareš, Ivančic

HC Wikow Hronov: Kubeček (Ponke) – Rudy, Daňo, Mlateček, Dostál, Štelzig – Mašek, Šejnoha, Perutek, Havelec, Petr, Fišer, Exner, Dudadík, Hylena, Voňka.

HC Jaroměř: Prokš (Vacek) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Merkl, Kotrč – Vejman, Hamáček, Čtvrtečka, Záliš, Háze, Hlavnička, Pekárek, Teuber, Kačerovský, Síla.

Za dalším bojem o velmi důležité body jsme tentokrát vyjeli do Hronova. Duely s tímto soupeřem jsou vždy vypjaté a divácky atraktivní a ani nyní nečekalo přihlížející nic jiného.

Hned v čase 1:13 vstřelil po Koblížkově přihrávce naši první branku Hlavnička, když vyhrál souboj s obráncem a kličkou do forehandu vedle levého betonu poslal kotouč do branky, 0:1. O další dvě minuty později přidal branku střelou z mezikruží Záliš, kde jej chytře z poza brány nalezl Háze. Výhoda dvou gólů pro naši hru měla ale opačný efekt. Přestali jsme hrát, a dokonce jsme darovali soupeři velice dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, kdy se nám dokonce musel odkládat jeden trest. Soupeř tuto výhodu využil, přesněji Fišer, který pohodlně dorážel kotouč u levé tyčky, 1:2. Ke konci třetiny jsme obnovili naši koncentraci a herní přístup, což znatelně prokázal zkušený mazák Hamáček. Vyvezl kotouč z naší obranné třetiny až do útočného pásma a z úrovně kruhů poslal nenápadnou střelu mezi nohami obránců, která nakonec propadla mezi Kubečkovy betony, 1:3. O necelou minutu déle jsme však opět ukázali naši nedisciplinovanost, nejprve byli posláni do čtyř a dvě sekundy před koncem první třetiny do tří.

Druhé dějství jsme tedy započali s početní nevýhodou, podruhé ve třech. Domácí potvrdili svou suverenitu a úspěšnost přesilových her a již po čtrnácti sekundách dokázali nejprve z hole Šejnohy snížit na 2:2, a následně díky Havelci srovnat využitím pokračující klasické přesilové hry, 3:3. Bohužel soupeř pokračoval dál v aktivnějším hokeji. Jeho aktivita vyústila v další vstřelenou branku, kdy se ve 25. minutě znovu prosadil Havelec a převzal tak vedení na stranu domácích, 4:3. Rychlý soupeřův obrat byl velice tvrdý pro naši morálku, ale s ním přišel i impuls k probuzení. Ve 27. minutě odvedla skvělou práci Hamáčkova první formace, kdy nejprve Hamáček se Čtvrtečkou zatlačili domácí obranu v pravé části útočného pásma, vybojovali pro sebe kotouč, který pak Čtvrtečka poslal před branku pro Vejmana a ten mohl dorážet a připsat vyrovnávací branku, 4:4.

Třetí třetina se dále nesla ve znamení přesilových her. Tentokrát jsme byli ale vícekrát v početní výhodě my. Hned tu první dokázal využít ve 46. minutě Hlavnička, když si vyměnil kotouč s Bujňákem a z levého kruhu přesně trefil nad Kubečkovo rameno do levé šibenice, 5:4. Duel však pokračoval v nastolené tradici rychle po sobě jdoucích vstřelených branek, a tak přesně o dvacet šest sekund déle tvrdou střelou od modré čáry vyrovnával Dostál, 5:5. Do konce třetiny jsme měli ještě další tři početní výhody, které jsme však bohužel využít nedokázali a zápas tak dospěl opět do dalšího prodloužení, pro nás již po třetí v řadě.

Herní kontrola patřila v prodloužení pouze nám, kdy jsme dokonce hráli znovu v pěti proti třem. Všechny naše střelecké pokusy však byly zblokovány nebo nám střela či kombinace vůbec nevyšla, a tak i přes nesmírný tlak jsme game winning goal vstřelit nedokázali.

V nájezdové loterii se ke slovu přihlásili nasazení domácí střelci a třemi brankami bez naší odpovědi pro sebe získali druhý bod konečnou výhrou 6:5 po samostatných nájezdech.

Velký dík patří opět našim fanouškům, kteří byli po celý zápas slyšet a hnali nás za vítězstvím, které bohužel nepřišlo. Děkujeme!

V příštím kole, v neděli 9.12 od 17 hodin, vyzveme na domácí půdě SK Třebechovice.