Skvělá druhá třetina nám zajistila místo v první šestici!

18.kolo KLM

9.12. 2018, 17:00

HC Jaroměř 4:2 SK Třebechovice

Třetiny: 1:0, 3:0, 0:2.

Branky a nahrávky: 6. Bujňák (Hamáček), 31. Čtvrtečka (Vejman), 36. Bujňák (Koblížek), 39. Hlavnička (Světlík) – 43. Šeda, 55. Drašnar J. (Šeda, Dittrich).

Vyloučení: 7:7 + 10 min. osobní trest pro domácího Součka za nesportovní chování.

Rozhodčí: Karlík – Roischel, Všetečka.

HC Jaroměř: Vacek (Prokš) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Merkl, Kotrč – Vejman, Hamáček, Čtvrtečka, Světlík, Háze, Hlavnička, Pekárek, Záliš, Kačerovský, Síla, Mertlík, Teuber.

SK Třebechovice: Lochman (Petrů) – Hendrich, Kostka, Libřický, Souček, Šverák, Dittrich, Hornyš – Matouš, Šeda, Drašnar J., Bartoň, Kudr, Zahradník, Hubáček, Filip, Drašnar T., Klemenc.

Rozlosování KLM tentokrát přivedlo na naši ledovou plochu soupeře z nedalekých Třebechovic. V minulém kole jsme jej dokázali porazit, a tak bylo zjevné, že soupeř bude chtít nastolit vyrovnanou bilanci vzájemných utkání. Opět nás tedy čekala důležitá a těžká bitva.

Do úvodu utkání jsme vstoupili opět velice nedisciplinovaně. Už ve 4. minutě jsme museli hrát v početní nevýhodě. K údivu všech nám tato nevýhoda však přinesla první gólovou trefu. Hamáček skvěle u vlastních střídaček vybojoval kotouč, čímž vytvořil přečíslení tří jaroměřských proti jednomu obránci hostí. Vzájemnou souhrou s Bujňákem, když si mezi sebou dvakrát rychle vyměnili kotouč, zcela rozhodil chytajícího Lochmana a Bujňák toho využil nádhernou střelou pod horní tyč, 1:0. Bohužel jsme však dále pokračovali v naší nekázni, a dokonce jsme Třebechovicím darovali nepříjemnou početní převahu pěti proti třem hned dvakrát během dvou minut. Skvěle chytají Vacek se však činil, a i díky pomoci sehrané obrany za svá záda nic nepustil. Do konce třetiny se již nic zajímavějšího neodehrálo.

Druhé dějství bylo pro jaroměřské příznivce oku lahodící přeci jenom více. Nejprve o sobě dal nádhernou akcí vědět mazaný lišák Čtvrtečka, který vyhrál dva těžké souboje v levém rohu útočného pásma, následně rychlým obkroužením branky hostí překonal Lochmana a zasunul kotouč do odkryté klece vedle jeho betonu, 2:0. O několik minut déle se blýskl podruhé letec Bujňák, jenž v přesilové hře vyvezl kotouč přes celé hřiště a tvrdou střelou trefil naprosto přesně levou šibenici, 3:0. Ke konci třetiny ještě přidal branku Hlavnička, který si převzal kotouč ve vlastním oslabení ihned po pro něj chytře vyhraném buly od Světlíka, ujel obráncům a kličkou do backhandu zvyšoval na 4:0.

V poslední části utkání soupeř přeci jen zvýšil svou aktivitu a střeleckou snahu, jenž vyústila v jeho první gólovou radost. Po pravém mantinelu pláchl Šeda, který nenápadnou střelou procedil kotouč mezi Vackovy betony, 4:1. V 55. minutě soupeř skóroval ještě jednou, kdy Šedovu přihrávku šikovně zužitkoval Jakub Drašnar, 4:2. Závěr utkání jsme si však již pohlídali a soupeře jsme k ničemu nepustili, i přes jeho minutovou power play.

Děkujeme našim fanouškům za vytvoření příjemné kulisy, která nám pomohla sáhnout si pro cenné body, které nám pomohly udržet se již jistě v první šestici do následující nadstavby před samotným play off! Děkujeme.