Až třináctá branka v utkání rozhodovala o vítězi!

20.kolo KLM

16.12. 2018, 17:00

HC Jaroměř 7:6 TJ Spartak Nové Město nad Metují

Třetiny: 2:2, 3:4, 2:1.

Branky a nahrávky: 5. Teuber (Síla, Záliš), 17. Hlavnička (Koblížek, Háze), 32. Kotrč, 35. Světlík (Hlavnička, Háze), 36. Hlavnička (Mišinec), 50. Hamáček (Bujňák, Souček), 58. Kačerovský – 12. Chmelík (Škoda), 19. Řezníček (Škoda), 22. Škoda, 23. Lelka (Řezníček, Kozák), 33. Vencl (Bureš, Krejcar), 36. Chmelík.

Vyloučení: 5:10

Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Karous, Samek.

HC Jaroměř: Prokš (Vacek) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Merkl, Kotrč – Vejman, Hamáček, Čtvrtečka, Světlík, Háze, Hlavnička, Pekárek, Teuber, Záliš, Kačerovský, Síla.

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Biegl (Vik) – Zákravský, Hanousek, Krejcar, Lhotský, Novák – Macháček, Reichmann, Lelka, Rojšl, Vencl, Bureš, Chmelík, Kozák, Řezníček, Škoda.

Předposlední utkání v roce 2018 na naší ledovou plochu přineslo našeho nejbližšího soupeře z Nového Města nad Metují, který v posledních kolech zásadně zlepšil svou hru, a dokonce k nám přijel s pěti zápasovou šňůrou vítězství.

Hned v první pětiminutovce jsme opět ukázali naši produktivitu a otevřeli skóre utkání. Po Zálišově nahrávce se dostal do střeleckého pokusu Síla. Jeho střela však byla sražena, ale naštěstí se rychle zorientoval Teuber a puk pohotově dorazil do zpola odkryté klece, 1:0. Soupeř však dokázal zareagovat a po naší chybě v útočném pásmu se ve vlastním oslabení se dostal do „brejkové“ situace Chmelík, a i se zásluhou štěstí backhandem překonal Prokše, 1:1. Naši druhou branku v utkání přidal Hlavnička, když střílel po Koblížkově přihrávce z první pod horní tyč, 2:1. Nicméně hosté opět ve vlastním oslabení dokázali využít zaváhání obránců na modré čáře a vyrazit do přečíslení, které nejprve Prokš zlikvidoval, následnou dorážku již však pokrýt nestačil, 2:2.

Ve 22. minutě se hosté navíc dostali do vedení zásluhou Škody a přesně o minutu déle dokonce odskočili po Lelkově trefě do dvoubrankového vedení, 2:4. Ve 32. minutě jsme dokázali snížit, kdy se rychlou střelou mezi betony prosadil Kotrč, 3:4. Tento impuls k vyšší aktivitě nás však minul obloukem a za necelou minutu jsme inkasovali po páté, kdy se přesně trefil Vencl, 3:5. Jak již bylo v utkání zvykem, tak jsme dokázali rychle snížit. Háze s Hlavničkou svedli souboje v levém útočném rohu a vycedili kotouč pro úplně samotného Světlíka před soupeřovou klecí, který krásnou kličkou do forehandu překonal Biegla, 4:5. V tradicích se však pokračovalo i nadále. Další hrubou obrannou chybu v našem pásmu trestal Chmelík, když zachytil naše vyhození a střelou k tyči dal opět výhodu dvou branek hostům, 4:6. K dalšímu snížení jsme však potřebovali pouhých jednadvacet sekund. Ke střele se dostal Světlík, který však trefil obranný val. Kotouč se následně odrazil k dojíždějícímu Hlavničkovi a ten jen poslal opět pod horní tyč, 5:6.

Poslední dějství jsme započali s velkou aktivitou a snahou skóre dorovnat. Soupeře jsme dostávali stále pod větší tlak, ze kterého jsme v 50. minutě sklízeli ovoce. Bujňákovu střelu od modré šikovně tečoval Hamáček a srovnával tak na 6:6. Utkání tak dostalo nový spád, a ještě větší dramatičnost. A právě v tomto momentu se blýskl náš sváteční střelec, bijec Domíno Kačerovský. Nádhernou kličkou nejprve nechal odklouzat zamotaného obránce, pohrál si s brankářem a mazácky zavěsil, 7:6. Svou trefu okořenil divokou oslavou á la Ovečkin. Branka se navíc ukázala jako vítězná, soupeře jsme k žádnému tlaku v posledních minutách nepustili a pohlídali si zisk tří bodů.

Děkujeme našim fanouškům za skvělou podporu po celou dobu utkání! V dalším kole zajíždíme do Opočna, kde sehrajeme poslední utkání tohoto roku se Semechnicemi.