Nekázeň jaroměřských v poslední třetině rozhodla o vítězi!

1.kolo II. Části skup. A – KLM

9.1. 2019, 18:00

HC Jaroměř 3:9 Stadion Nový Bydžov

Třetiny: 1:3, 2:1, 0:5.

Branky a nahrávky: 10. Vejman (Bujňák, Čtvrtečka), 23. Síla (Merkl), 32. Teuber (Kačerovský) – 7. Jebavý (Kozák), 10. Malý (Černý), 20. Kubišta (Zmítko, Chára), 34. Malý, 44. Kozák (Nedbal, Zmítko), 50. Jebavý, 52. Hlaváček (Kulhánek), 54. Zmítko (Chára, Kubišta), 54. Postolka (Černý).

Vyloučení: 7:9 + nařízené TS v neprospěch domácích (TS proměnil hráč č. 20 Jebavý)

Rozhodčí: Mertlík – Ivančic, Vodička.

HC Jaroměř: Prokš (Vacek) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Merkl, Kotrč – Vejman, Hamáček, Čtvrtečka, Světlík, Háze, Krause, Pekárek, Teuber, Kačerovský, Síla.

Stadion Nový Bydžov: Veselý (Kozák) – Kulhánek, Doskočil, Zmítko, Klust, Malý, Nedbal, Štěpán – Kubišta, Kozák, Hejna, Černý, Hlaváček, Jebavý, Postolka, Chára.

Úvodní utkání nadstavby KLM jsme díky prvenství v základní části mohli rozehrát na domácím ledě. Soupeřem nám byl stejný tým, který nám stál v cestě za první příčkou v posledním utkání základní části, a kterého jsme v prodloužení dokázali porazit a připsat tak famózní výhru.

První třetina přinesla rychlý a důrazný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Skóre utkání otevřel v 7. minutě svou šikovností Jebavý, 0:1. Nedlouho poté jsme dokázali srovnat, kdy v přesilové hře našel Čtvrtečka krásnou přihrávkou Bujňáka, jenž poslal kotouč na hranici levého kruhu pro napřaženého Vejmana, který střelou z první vyrovnával na 1:1. Bohužel soupeř stihl přidat do konce třetiny další dvě trefy a odskočit do dvoubrankového vedení.

Začátek druhého dějství hned v úvodu zdramatizoval Síla, který se lišáckou střelou téměř z nulového úhlu postaral o snížení, 2:3. Jaroměřské tato branka nakopla, což vedlo k zvýšení aktivity, která přinesla ve 32. minutě další gólovou radost. Vyrovnávací branku po svém důrazu před hostující brankou připsal Teuber, 3:3. Soupeř se však nenechal rozhodit a o necelé dvě minuty déle zásluhou Malého opět dokázal odskočit, 3:4.

Poslední třetina znamenala obrovský propad v herní disciplíně. Soupeř nastřílel hned pět gólů, bohužel nutno podotknout rovnou čtyři právě v početních výhodách. Proměněné trestné střílení a využití tří přesilových her nakonec znamenalo vysokou prohru 3:9.

Musíme se poučit z mnoha chyb a hodit prohru za hlavu. Šanci napravit svou reputaci máme již tuto neděli opět na domácím ledě od 17:00 proti Nové Pace.