6.kolo II. Části skup. A – KLM

30.1. 2019, 18:00

HC Stadion Nový Bydžov 6:3 HC Jaroměř

Třetiny: 0:0, 3:1, 3:2.

Branky a nahrávky: 23. Chára, 24. Hlaváček (Kozák, Štěpán), 31. Kubišta (Hejna), 47. Hlaváček (Kubišta, Kozák), 49. Chára (Kubišta, Hejna), 60. Kubišta (Chára) – 38. Světlík (Teuber), 49. Mišinec (Háze, Hlavnička), 51. Koblížek (Pekárek).

Vyloučení: 14:11

Rozhodčí:  Šmika – Horák, Pechánek

HC Jaroměř: Vacek (Prokš) – Bujňák, Souček, Koblížek, Mišinec, Merkl – Čtvrtečka, Hamáček, Záliš, Světlík, Teuber, Hlavnička, Mertlík, Háze, Síla, Kačerovský, Pekárek.

Stadion Nový Bydžov: Veselý (Vaněk) – Kulhánek, Borovec, Doskočil, Zmítko, Nedbal, Štěpán – Jebavý P., Kubišta, Kozák, Hejna, Černý, Malý, Hlaváček, Jebavý D., Chára.

Šesté kolo nadstavby nás přivedlo na led velice silného soupeře z Nového Bydžova. V minulém vzájemném utkáni jsme s ním utrpěli nejvyšší porážku této sezóny, a tak jsme měli co odčiňovat.

První třetina se nesla v duchu svižného bezstarostného hokeje, kde dominovali na obou stranách výteční gólmani, a i přes mnoho šancí změna skóre nepřišla.

Ve druhém dějství začínaly emoce vyplouvat na povrch, hra se přiostřovala. Během osmi minut soupeř dokázal třikrát skórovat a vybudovat si slibný náskok. Naší reakcí bohužel byla jen jediná branka, kterou v závěru třetiny přidal po Mišincově nádherné přihrávce Světlík, 3:1.

V poslední části hry jsme se o něco lépe srovnali a vypadalo to, že jsme hodili za hlavu velice špatnou druhou třetinu. Bohužel ve 47. minutě přišel další soupeřův gól, kdy se prosadil podruhé v utkání Hlaváček, 4:1. Zdramatizovat se povedlo důraznému Mišincovi, který dorážel Házeho střelu a snížil tak na 4:2. Ihned po vhazování se však domácí dostali do přečíslení a dokázali během jedenácti sekund opět zvýšit na rozdíl tří branek, 5:2. Ve vlastním oslabení jsme však předvedli, že ještě nejsme odepsaní a že máme vůli bojovat až do samotného konce. Zkušený Koblížek si chytře poradil s obráncem u levého mantinelu v útočném pásmu, dostal se do tahu na branku a překvapil Veselého střelou mezi betony, 5:3. Závěrečné power play se nám však bohužel nepodařilo a pojišťovací trefu do prázdné branky na konečných 6:3 přidal Kubišta.

Děkujeme našim fanouškům za hlasitou podporu a že se s námi vydali na takto těžkou bitvu.

V příštím kole vyjíždíme za naším nejvzdálenějším soupeřem, do Nové Paky.