Tvrdě vybojované vítězství darovali jaroměřští končícímu spoluhráči!

8.kolo II. Části skup. A – KLM

6.2. 2019, 18:00

HC Jaroměř 5:3 HC Náchod

Třetiny: 0:3, 2:0, 3:0.

Branky a nahrávky: 34. Krause (Souček), 36. Hamáček (Čtvrtečka), 52. Hlavnička (Bujňák), 52. Mišinec (Záliš, Teuber), 60. Hlavnička – 5. Pánek (Kodym, Verner), 13. Maršík (Matouš), 16. Matouš (Vondřejc).

Vyloučení: 3:2 + nařízené TS ve prospěch domácích – hráč č. 13 Hlavnička neproměnil.

Rozhodčí: Svoboda – Bednář, Horyna.

HC Jaroměř: Vacek (Prokš) – Bujňák, Souček, Koblížek, Mišinec, Merkl – Čtvrtečka, Hamáček, Krause, Háze, Teuber, Hlavnička, Růta, Záliš, Kačerovský, Síla.

HC Náchod: Kouba (Lelek) – Chaloupka, Plíhal, Pěnčík, Pánek, Verner, Komárek – Havrda, Kodym, Leeder, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Matouš, Maršík.

Ve středu 6. února jsme na domácím hřišti přivítali našeho okresního rivala, celek z nedalekého Náchoda. Ve hře byly cenné body o umístění v nadstavbové části, proto nás čekalo velice důležité utkání, ve kterém jsme nutně potřebovali zvítězit. Zároveň v tomto utkání nastupoval Miloš Růta ke svému poslednímu zápasu v dresu HC Jaroměř, dlouholetý stabilní člen sestavy, který v našich barvách odehrál nádherných 25 sezón.

První část utkání jsme započali velice ospale. Soupeře bylo znát po celém kluzišti, všude byl rychleji a projevoval mnohem větší chuť do hry. Již v 5. minutě tak mohl těžit ze svého přístupu, když se po obranné chybě dostal ke střele Pánek a otevíral skóre zápasu, 0:1. O necelých deset minut déle využil našeho dalšího zaváhání v obranné třetině Maršík a rychlou střelou pod horní tyč zvyšoval na 0:2. Tečku za velice špatnou třetinou přidal v 16. minutě Matouš, který se dostal po naší ztrátě na červené čáře do brejku, a i přes dotírajícího obránce s klidem zavěsil, 0:3.

Do druhého dějství jsme vstoupili konečně jako stará dobrá Jaroměř. Začali jsme si důsledně plnit úkoly v obraně a hrozit před Koubovou svatyní. Nasadili jsme rychlejší bruslařské tempo, které nám v druhé polovině třetiny přineslo ovoce. Nejprve se v útočné třetině mezi kruhy dostal ke kotouči Krause a přesnou střelou připsal naši první branku, 1:3. O dvě minuty později snížil na rozdíl jediné branky Hamáček, který při přečíslení dva na jednoho dorážel Čtvrtečkovu chytrou střelu odraženou od Koubova betonu, 2:3.

Poslední třetina už patřila jenom nám. Touha po vyrovnaní byla znatelná jak na ledě, tak i v hledišti. Diváci nás svým hlasitým povzbuzováním tlačili do vyrovnání, které nakonec i přišlo. V 52. minutě při přesilové hře vyvážel Bujňák kotouč, poslal jsem na pravý mantinel, kde byl v plné rychlosti Hlavnička. Ten jej zavezl do útočného pásma, poradil si s obráncem kličkou na střed a backhandovou střelou překvapil Koubu, 3:3. Dokonalý obrat přišel o neuvěřitelných dvacet šest sekund déle. Zálišovu nepřesnou střelu dobruslil jako první Mišinec, téměř z nulového úhlu od brankové čáry nahodil kotouč na branku a s velkým štěstím jej procedil skrz teploměr a předal nám tak poprvé v utkání vedení, 4:3. Do velké šance se dostal ve vlastním oslabení Hamáček, který se zmocnil kotouče na naší obranné modré čáře a ujížděl na branku, kdy byl následně faulován a získal pro Jaroměř trestné střílení. Toho se ujal Hlavnička, který nejprve překonal Koubu, ale zbrkle trefil z odkryté kasy pouze tyč. V poslední minutě jsme ještě museli čelit velice přísnému vyloučení, kdy navíc Náchod odvolal brankáře a nastoupil na led s nejlepší šesticí. Hamáček však ihned po vhazování poslal šikovně kotouč před sebe, ten si sebral rozjetý Hlavnička a dovezl jej přes celé kluziště až do odkryté klece a potvrdil výhru brankou na konečných 5:3.

Připisujeme tak velice cennou výhru, která nám dává šanci udržet se na lepší pozicí před Trutnovem do blížícího se play-off. Zároveň se Miloš Růta může loučit se svou kariérou vítězně, kdy se celý tým semkl a dokázal vybojovat vítězství z tak nepříznivého počátečního stavu. Tímto Milošovi přejeme mnoho úspěchů a zdaru v osobním životě, mnoho zdraví a spokojených chvil! Děkujeme!