Semifinále play-off – KLM

27.2. 2019, 18:00

BK Nová Paka 4:6 HC Jaroměř.  Stav série 0:1.

Třetiny: 1:2, 1:3, 2:1.

Branky a nahrávky:  13. Mlčoch (Hric, Zeman), 24. Hric (Mlčoch), 50. Zeman (Hric, Nevyhoštěný), 58. Malík (Zeman, Nevyhoštěný) – 18. Kačerovský (Vejman, Hamáček), 19. Krause (Světlík), 29. Bujňák (Záliš), 34. Háze (Světlík, Koblížek), 37. Mišinec (Světlík, Hlavnička), 60. Hamáček (Kotrč).

Vyloučení: 8:9 + Záliš (Jar.) 10 minut.  Využití 3:1.  Oslabení 0:1.  Střely 32:33.
Diváků: 253.

Rozhodčí: Svoboda, Mertlík – Ivančic, Řezníček.

HC Jaroměř: Prokš – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Kotrč, Merkl – Mertlík, Háze, Kačerovský, Hlavnička, Hamáček, Světlík, Krause, Vejman, Čtvrtečka, Záliš, Pekárek.

BK Nová Paka: Veselý – Mlčoch, Zeman, Pulec, Spal, Moník, Pour – Nevyhoštěný, Hnik, Hric, Šuvara, Kadeřábek, Krsek, Kloutvor, Malík, Kerekanič, Mach.

V prvním utkání semifinálové série KLM jsme zavítali na led za našim nejvzdálenějším soupeřem, do Nové Paky. Utkání s Novou Pakou zatím vždy nabídla zajímavý hokej a tentokrát tomu nemělo být jinak.

Od úvodního buly bylo zjevné, že bez mála tři stovky diváků bude čekat opět velice zajímavý a svižný hokej. Oba dva celky nasadili slušné bruslařské tempo. Bohužel jako první ze své aktivity mohli těžit k naší smůle domácí. V přesilové hře se k odraženému kotouči dostal Mlčoch, který už pak měl snadnou práci, 1:0. Inkasovaná branka se nás však nikterak nedotkla, ba naopak. Nakopli jsme vrtule a začali pomalu, ale jistě soupeře přehrávat. Naši aktivitu využil v 18. minutě bijec Domíno Kačerovský, který po krásné souhře s Vejmanem a Hamáčkem dorážel do odkryté klece, 1:1. Přesně o jednu minutu a jednu sekundu déle jsme se trefili podruhé, kdy nejprve skvěle vyhraný souboj na útočné modré čáře zabránil domácím přejít do útoku, následný souboj Světlíka v rohu kluziště o kotouč byl také vítězný a z toho mohl těžit Krause, kterého právě Světlík našel mezi kruhy. Krause na nic nečekal, střelou z první propálil pod Veselého lapačkou a přinesl tak vedení na naše hole, 1:2.

Druhé dějství začalo opět lépe pro domácí, kdy se ve 24. trefil po hezké akci Hric, 2:2. Opět jsme ukázali, že se dokážeme ihned oklepat při inkasované brance. Zálišovu akci zakončenou chytrou střelou podpořil svým důrazem Bujňák, prosadil své silové parametry, a i přes souboj s obráncem se k úspěšné dorážce dostal, 2:3. Další naše branka na sebe nenechala dlouho čekat. O pět minut déle skvěle rozjetý útok přešel po několika přesných příhrách do útočné třetiny, kdy si nejprve vyměnil kotouč Koblížek se Světlíkem a následně druhý jmenovaný našel v dobré pozici Házeho, jenž zavěsil do zcela odkryté klece, 2:4. Stále jsme neměli dost. Téměř identickou gólovou akci jsme předvedli o další tři minuty později. Mišinec vyhrál souboj na naší obranné čáře a posunul na Světlíka, který zavezl kotouč až do útočného pásma, žabičkou přenesl na volného Hlavničku, který ještě přenechal zcela nekrytému Mišincovi a ten zasouval znovu do prázdné kasy, 2:5.

Poslední část hry se nesla ve znamení stálého přerušování a vylučování. Sudí zcela jednoznačně nedokázali korigovat průběh utkání a z hry se stal veliký zmatek. Domácí dokázali využít dvě přesilové hry, kdy se v 50. minutě trefil Zeman a v 58. Malík, který snižoval na rozdíl jediné branky, 4:5. V poslední dvouminutovce ale domácí neudrželi nervy a my jsme byli obdarování přesilovou hrou. Soupeř však hrál bez brankáře, a tak byl počet sil na ledové ploše vyrovnaný. I přes nesmírnou snahu domácích vyrovnat a poslat hru do prodloužení se jim to nepodařilo. Hamáček skvěle obral novopackého obránce o kotouč v našem obranném pásmu, zavezl jej do útočné třetiny a již mířil na odkrytou klec, kterou však minul. Nicméně měl po ruce našeho obojživelníka Kotrče, který ukázal chladnokrevné přemýšlení. S přehledem si počkal až položený obránce projede až do bufetu, přihrál před branku Hamáčkovi a ten mohl přidat rozhodující trefu na konečných 4:6.

Velký dík patří početnému kotli našich fanoušků, kteří pro nás vytvořili domácí atmosféru a hnali nás za vítězstvím! Bez Vás by to nešlo, děkujeme!

Další utkání série odehrajeme na domácím ledě, v neděli 3.3. od 17 hod. Událost k utkání můžete naleznout na našich facebookových stránkách.

Marek Mach, trenér Jaroměře: „Hráli jsme to, co jsme si řekli. To znamená ze zabezpečené obrany a čekali jsme na chyby soupeře. Ty přišly a na rozdíl od minulého zápasu v Pace jsme šance proměňovali. Bylo to vyrovnané, naše vítězství je ale zasloužené“.