Semifinále play-off – KLM

3.3. 2019, 17:00

HC Jaroměř  0:6  BK Nová Paka.  Stav série 1:1.

Třetiny: 0:1, 0:1, 0:4.

Branky a nahrávky:  10. Hnik (Zeman), 30. Hric (Nevyhoštěný), 42. Kerekanič (Krsek), 48. Mlčoch, 54. Hnik (Hric), 60. Šuvara (Kadeřábek).

Vyloučení: 3:6.  Využití 0:0.  Oslabení 0:0.  Střely 25:40.
Diváků: 568 (!).

Rozhodčí: Pahulák, Lučan – Luštinec, Smola.

HC Jaroměř: Prokš (48. Vacek) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Kotrč, Merkl – Vejman, Hamáček, Záliš, Světlík, Hlavnička, Háze, Mertlík, Kačerovský, Krause, Čtvrtečka, Pekárek, Síla, Josef Teuber. Trenér: Marek Mach.

BK Nová Paka: Veselý – Mlčoch, Zeman, Pulec, Spal, Jakub Moník, Pour – Nevyhoštěný, Hnik, Hric, Šuvara, Kadeřábek, Krsek, Kloutvor, Malík, Kerekanič, Mach, Filip Moník. Trenér: Aleš Půlpán.

První část utkání s sebou přinesla velmi rychlý a atraktivní hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Obě mužstva šlapala na plný plyn, nebyl vynechán jediný souboj. Naše aktivita byla znát o něco více než naše soupeře, ale k naší smůle to byl právě soupeř, kdo znovu otvíral skóre utkání. Krásnou nahrávkou z obranného pásma našel Zeman rozjetého Hnika, který projel mezi naší obranou a přesnou střelou překonal Prokše, 0:1. Do konce třetiny jsme si vytvořili několik slibných gólových šancí, ale naše smůla v koncovce nás nepustila k vyrovnání.

Druhé dějství bylo stále velice vyrovnané, i přes jednogólové manko naši borci šlapali a nic nevzdávali. Opět jsme měli několik jasných gólových šancí, ale štěstěna při nás tentokrát znovu nestála, a tak se skóre hry neměnilo. To nahrálo do karet hostím, konkrétně šikovnému Hricovi, který přidal pro novopacké druhou branku, a tak jsme po druhé třetině prohrávali již 0:2.

V poslední třetině převzal zcela otěže hry soupeř. Svou dominancí si vybojoval další 4 branky a skóre utkání se tak zastavilo na konečných 0:6.

Velký dík patří našim skvělým fanouškům, kteří nás i přes nepříznivé skóre podporovali až do konce. V příštím utkání, ve středu 6.3., vyjíždíme opět do Nové Paky, kde budeme bojovat o postup do finále. Série je tak vyrovnána na stavu 1:1. Nedělní prohru musíme hodit za hlavu, důkladně se připravit na další utkání, kdy se opět začíná s čistým štítem a bojovat do poslední sekundy.