V Nové Pace rozhodly přesilovky

Semifinále play-off – KLM

6.3. 2019, 18:00

BK Nová Paka  4:2  HC Jaroměř.  Stav série 2:1.

Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 10. Krsek (Kloutvor), 12. Hric (Hnik, Nevyhoštěný), 33. Kadeřábek (Šuvara, Mlčoch), 47. Malík (Kadeřábek, Zeman) – 7. Kačerovský (Světlík), 57. Hlavnička (Světlík).

Vyloučení: 6:5.  Využití 3:0.  Oslabení 0:0.  Střely 28:29.  Diváků: 337.

Rozhodčí: Svoboda, Petr – Pechánek, Roischel.

HC Jaroměř: Vacek – Merkl, Kotrč, Koblížek, Souček, Bujňák – Mertlík, Háze, Kačerovský, Hlavnička, Hamáček, Světlík, Krause, Vejman, Čtvrtečka, Záliš, Josef Teuber, Síla, Pekárek.

BK Nová Paka: Veselý – Mlčoch, Zeman, Pulec, Spal, Jakub Moník, Pour – Nevyhoštěný, Hnik, Hric, Šuvara, Kadeřábek, Krsek, Kloutvor, Malík, Kerekanič, Mach, Filip Moník.

Třetí semifinálové utkání se odehrávalo znovu na ledě Nové Paky. Sérii se novopackým podařilo v minulém utkání vyrovnat na 1:1.

Od úvodního buly mohli diváci přihlížet důrazné bruslivé hře. Již v 7. minutě jsme prolomili naši nemohoucnost v zakončení, kdy dokázal nahozený kotouč do útočného pásma vybojovat Světlík, přenést na Kačerovského, který přesnou ránou otevíral skóre zápasu, 0:1. Bohužel o necelé tři minuty déle jsme naší chybou novopackým darovali branku, kdy se nešťastně odrazil kotouč z poza naší branky ke dvěma volným domácím hráčům, kteří již měli snadnou práci, 1:1. Ve 12. minutě jsme dokonce museli čelit velice přísně nařízené domácí přesilovce pět na tři. Nasazené útočné formaci se přesilovka podařila sehrát, po pár výměnách kotouče přišla z vrcholu kruhu Hnikova střela, kterou ještě tečoval Hric a předal tak vedení na stranu Nové Paky, 2:1.

Ani v druhé části utkání jsme nepřestávali hrát, stále probíhal vyrovnaný souboj. Opět se však ke slovu přihlásila naše nemohoucnost v zakončení. Veliké množství gólových šancí tak bylo promarněno, čehož mohli využít domácí. Ve 33. minutě v další přesilové hře ujížděl po levém mantinelu Kadeřábek, za modrou čarou natáhl a golfovým úderem propálil Vacka, 3:1. Do konce třetiny jsme měli ještě několik slibných šancí, kterým by slušel gól, ale skvělé zákroky domácího brankáře společně s naší střeleckou smůlou se zasloužili o zachování stejného skóre.

Gólový zápis třetí třetiny otevřeli domácí, kdy se v přesilové hře dostali do přečíslení dva na jednoho Malík s Kadeřábkem. Kadeřábek poslal kotouč Malíkovi, který blafákem do backhandu zavěsil a přidal čtvrtou branku, 4:1. Následně jsme měli možnost hrát dvě přesilové hry, kdy jsme však ve střeleckých momentech váhali a domácí svatyni ani pořádně neohrozili. 57. minuta přinesla naději, kdy se po Světlíkově přihrávce trefil Hlavnička, 4:2. Nastal finální tlak, kdy dokonce přišel minutu před koncem základní hrací doby faul domácích a my tak mohli hrát s odvolaným brankářem v šesti proti čtyřem. Nicméně ani početní výhoda dvou hráčů změnu ve skóre nepřinesla, hráči Nové Paky si tak připsali druhou výhru v sérii konečným výsledkem 4:2.

Série se přesouvá opět na náš led, kde se bude hrát o vše. Nová Paka bude bojovat o výhru posouvající ji do finále, my budeme bojovat o vyrovnání a prodloužení série do pátého zápasu. Velký dík patří opět našim fanouškům, kteří s námi vydrželi až do konce. Prohry ke sportu patří a my nyní musíme ukázat, že stále máme síly na boj a že nehodíme za hlavu celosezonní tvrdou práci.