Jeden z nejlepších výkonů v sezoně, rozhodne se ve středu!

Semifinále play-off – KLM

10.3. 2019, 17:00

HC Jaroměř  6:2  BK Nová Paka.  Stav série 2:2.

Třetiny: 2:0, 2:1, 2:1.

Branky a nahrávky:  7. Mišinec (Koblížek, Kačerovský), 11. Koblížek (Hlavnička), 38. Kotrč (Krause, Čtvrtečka), 40. Souček (Bujňák), 42. Teuber (Koblížek, Háze), 51. Hamáček (Vejman, Souček) – 27. Mlčoch (Filip Moník), 41. Mlčoch (Hric).

Vyloučení: 5:6.  Využití 1:0.  Oslabení 0:0.  Střely 37:40.
Diváků: 320.

Rozhodčí: Pahulák, Lučan – Řezníček, Pechánek.

HC Jaroměř: Prokš – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Kotrč, Merkl – Vejman, Hamáček, Hlavnička, Háze, Mertlík, Kačerovský, Krause, Čtvrtečka, Josef Teuber, Záliš. Trenér: Marek Mach.

BK Nová Paka: Veselý – Mlčoch, Zeman, Pulec, Spal, Jakub Moník, Pour – Nevyhoštěný, Hnik, Hric, Šuvara, Kadeřábek, Krsek, Kloutvor, Malík, Kerekanič, Mach, Filip Moník. Trenér: Aleš Půlpán.

Ihned od úvodního buly jsme na našeho soupeře natvrdo vlétli, bylo jasné, že nemáme co ztratit a musíme vzít vše do našich rukou. Hned v 7. minutě jsme připisovali první branku. Po výměně kotouče mezi Domínem Kačerovským a Martinem Koblížkem se druhý jmenovaný uvolnil krásnou kličkou v prostoru mezi kruhy. Následně ještě nalezl volného Hightowera Mišince, který se zakončením neměl problém, 1:0. O čtyři minuty později padla naše další branka. Z poza soupeřovy branky našel Hlavnička volného Koblížka, který z mezikruží propálil kotouč mezi lapačkou a tělem Veselého, 2:0. Do konce třetiny jsme vyvíjeli neustálý tlak, ale více branek jsme však vstřelit nedokázali.

Druhé dějství přineslo mnohem větší aktivitu ze strany Nové Paky, soupeř začal lépe plnit své obranné úlohy a více hrozit do útoku. Ve 27. minutě tak přišlo zasloužené snížení z hole Mlčocha, 2:1. Inkasovaná branka nás trochu nakopla a opět jsme se začali nacházet v naší původní hře. Tři minuty před koncem třetiny jsme dokázali využít přesilovou hru. Pavel Kotrč se přesnou střelou od modré čáry trefil do horního rohu, kdy novopacký brankář nemohl vůbec nic vidět, díky naší perfektní cloně, 3:1. Aby toho ve druhém dějství nebylo málo, tak skvělou trefu přidal mladík Souček. V čase 39:59 šikovnou střelou propálil Veselého, a i pomocí svých očí dotlačil pomalu se kutálející kotouč za brankovou čáru, 4:1.

Poslední třetina začala znovu lépe pro hosty, kdy se hned po odehrané první půlminutě podruhé prosadil Mlčoch a snížil na rozdíl dvou branek, 4:2. Na takto rychlý gól jsme ale dokázali přidat ještě rychlejší odpověď. Hned v příštím střídání Háze skvěle vyhrál buly na modrou pro Koblížka, který poslal střílenou přihrávku, do které vložil hůl „špenát“ Pepa Teuber a rozvlnil sítě hostí po páté, 5:2. V 51. minutě se ještě prosadil Hamáček, opět po další krásné souhře se Součkem a Vejmanem a zvýšil na 6:2. Závěr utkání jsme si již pohlídali a soupeře k ničemu nepustili. Skvělým týmovým výkonem tak prodlužujeme sérii až do pátého zápasu, kde se rozhodne.

Děkujeme našim fanouškům, kteří jako obvykle vytvořili nádhernou kulisu, byla radost hrát pro takový kotel! Tuto středu zajíždíme na poslední pátý zápas série do Nové Paky, kde budeme bojovat o finále. Začátek utkání v 18:00.

Marek Mach, trenér Jaroměře: „Na rozdíl od předchozích zápasů jsme začali proměňovat šance, a to rozhodlo“.