Bitvu o bronz rozhodlo prodloužení

Utkání o bronz – KLM

20.3. 2019, 18:00

HC Jaroměř  3:4 PP  HC Náchod

Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 – 0:1.

Branky a nahrávky: 16. Vejman (Teuber), 20. Hlavnička (Mišinec, Teuber), 44. Vejman (Hlavnička) – 1. Maršík (Matouš), 2. Matouš (Maršík), 33. Maršík (Macháň), 69. Pánek (Chaloupka, Kodym).

Diváků: 192.  Střely 36:26.  Tresty 28:10.  Využití 0:1.

Rozhodčí: Pahulák, Petr – Smola, Pecha.

HC Jaroměř: Prokš – Bujňák, Koblížek, Mišinec, Merkl, Kotrč – Mertlík, Háze, Kačerovský, Hlavnička, Hamáček, Krause, Vejman, Čtvrtečka, Záliš, Josef Teuber.

HC Náchod: Kouba – Chaloupka, Pánek, Verner – Kodym, Leeder, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Matouš, Maršík.

V posledním utkání sezóny jsme předvedli nejhorší vstup do zápasu, jaký jsme jen mohli. Již po třinácti sekundách otevíral skóre zápasu pro náchodské Maršík a za bezmála devadesát sekund déle přidal druhou náchodskou branku Matouš, 0:2. Náš nedůraz a laxnost nás stála dvoubrankové manko ani ne po dvou minutách hry. Nicméně jsme se dokázali i tak sebrat a do konce třetiny vyrovnat. První trefu přidal v 16. minutě Vejman, který šikovně tečoval nahození od modré čáry, 1:2. Vyrovnání přišlo přesně osm sekund před koncem první třetiny z hole Hlavničky, který se po kombinaci s Mišincem a Teuberem uvolnil kličkou do středu a backhandovou střelou překvapil skvěle chytajícího Koubu, 2:2.

K našemu neštěstí jsme zvolili stejný vstup i do druhého dějství. Ve 33. minutě skončil další obranný nedůraz náchodskou brankou, kdy se opět trefil Maršík, 2:3. Dokázali jsme i tak na soupeře stále tlačit a připravovat si slibné šance, které však troskotaly na zákrocích Kouby, či obětavým zásahům náchodské obrany. Do konce druhé třetiny se tak stav neměnil.

V posledním úseku hry jsme hned v úvodu dokázali přidat vyrovnávací branku. Kotrčovo nahození prodloužil do pásma Hlavnička a zadovkou našel dojíždějícího Vejmana, který parádně zavěsil do levého horního rohu, 3:3. V posledních deseti minutách třetí třetiny byla hra velice vypjatá, s mnoha šancemi a herními změnami. Těžkou přesilovou hru Náchoda jsme přežili a hra se rychle blížila do prodloužení. Ještě před poslední sirénou jednoznačně hostující hráč vyhodil kotouč do hlediště, kdy jej všichni přihlížející hráči a rozhodčí nemohli přehlédnout, ale i přesto nám přesilová hra byla odepřena. Ta by se přenášela do prodloužení a mohla by rozhodnout. S naším velkým nepochopením tak hra dospěla do prodloužení.

Následné desetiminutové prodloužení mělo trvat při hře čtyři na čtyři deset minut. Hra byla velice rychlá, oba celky se střídali pravidelně v útočných šancích. V 8. minutě prodloužení přišla krutá rána, byli jsme opět dalším nepochopitelným vyloučením posláni do tří. Přesilovou hru Náchod dokázal využít a po nahrávce na hranici levého kruhu střílel z první Pánek do prázdné klece vítěznou náchodskou branku.

Děkujeme soupeři za kvalitní utkání a gratulujeme mu k zisku třetího místa. Dále děkujeme našim úžasným fanouškům jak za včerejší, tak i za celosezonní návštěvnost a obrovskou podporu. Velice si toho vážíme, že můžeme mít právě my tak skvělé fanoušky.

Fotogalerie z utkání je zde.