Předseda klubu: chtěli bychom hrát líbivý, nikoliv ustrašený hokej

Všichni se už těšíme na dnešní první mistrovské utkání s Hronovem. Příprava je vždy takové nutné zlo, a to pravé nadšení přichází s prvním buly prvního mistráku. Z minulých let jsme byli namlsáni dobrými výsledky již z přípravy, která se nám letos výsledkově ani herně  nepovedla. V přípravném turnaji Metuje Cup jsme neuhráli ani bod, ačkoliv jsme poslední dva ročníky vyhráli. Na druhou stranu jde o přípravu, kdy trenér chtěl vyzkoušet mladé kluky a hledal vhodné sestavení jednotlivých útoků.

Na konci loňské sezóny ohlásili ukončení aktivní kariéry tradiční opory, Jirka Hamáček nebo Vašek Merkl. Je to pro nás obrovské oslabení, a to jak na ledě, tak i v kabině. Doufám, že se toto na 100 procent nepotvrdí a některého z kluků v letošním roce ještě na ledě uvidíme. Nicméně nás čeká další zapracovávání mladých hlavně jaroměřských kluků, což je náš dlouhodobý cíl. V létě po ukončení studia na vysoké škole nám bohužel odletěl za teplem velký tahoun z poslední sezony Aleš Hlavnička, se kterým tak již nemůžeme nastálo počítat. Naopak se po dvou letech vrátil z hostování ve Dvoře Králové Tadeáš Kocián, který by měl díru po Alešovi zalepit. Vypadá to, že letos nenastoupí ani Jirka Světlík. Tyto všechny citelné ztráty ale nahrávají našim „mlaďákům“, kteří by se měli o svoji šanci poprat a klidně se dostat nastálo do základní sestavy „A“ týmu.

Cílem pro letošní sezónu je hlavně zapracování nových hráčů. Chtěli bychom hrát líbivý, nikoliv ustrašený hokej. Zvykli jsme si v posledních letech pravidelně bojovat o medaile, což by bylo hezké i letos. Buďme však realisti a přejme si, aby se všem hráčům hlavně vyhýbala zranění a pokud možno jsme se dostali do play off. Doufám, že budeme hrát kolektivně jako parta a rvát se o každé vítězství a všichni soupeři z nás budou mít respekt, jak tomu bylo minulý rok.

Ing. David Křepinský, předseda HC Jaroměř