O výhře nad Náchodem rozhodla 3. třetina

  1. kolo KLM

20.11. 2019, 18:00

HC Jaroměř  4:2   HC Náchod

Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1.

Branky a nahrávky: 28. Vejman (Bujňák), 45. Háze (Souček), 48. Josef Teuber (Záliš, Koblížek), 60. Kocián (Koblížek) – 28. Macháň (Rojšl), 59. Řezníček (Pánek).

Vyloučení: 3:3.  Využití 1:1.  Oslabení 1:0.  Střely 35:41.
Diváků: 112.

Rozhodčí: Svoboda – Runštuk, Bednář.

HC Jaroměř: Prokš – Souček, Mišinec, Koblížek (C), Kotrč, Bujňák – Vejman, Kocián, Záliš, Háze, Mertlík, Kačerovský, Josef Teuber, Tomáš Teuber, Tomášek. Trenér: Marek Mach.

HC Náchod: Bláha – Plíhal, Pánek, Podzimek, Verner, Srba – Vondřejc, Rojšl, Řezníček, Havrda, Škoda, Oppelt, Macháň (C), Prouza, Zeman, Leeder. Trenér: Michal Pahulák.

V okresním derby se na úvodní gól čekalo dlouho, ale stálo to za to – ve 28. minutě Tomáš Bujňák nabil Tomáši Vejmanovi a ten parádní ranou otevřel skóre. Hosté ale v téže minutě srovnali krok, když se prosadil kapitán Macháň – 1:1. Po nepříjemném zranění Honzy Mertlíka v obličeji museli domácí trenéři přeskupit řady, do útoku šel obránce Bujňák. Další branky začaly padat až ve třetí části. V přesilovce se trefil Vojta Háze po asistenci Lukáše Součka. Pak jsme udeřili i v oslabení, po akci Vojty Záliše a kapitána Martina Koblížka zblízka dorážel Pepa Teuber – 3:1. Náchod ještě zápas zdramatizoval, v početní výhodě se prosadil kanonýr Řezníček. První výhru Jaroměře nad tímto soupeřem v sezoně pak jistil do prázdné branky Tadeáš Kocián. Vítězný tým se musel obejít bez obránce Honzy Krištofa, který má po zápase v Opočně stále nateklý kotník. Mimo hru je i další bek Tomáš Duben, který utrpěl nespecifikované zranění v dolní části těla… 🙂