2. kolo KLMlogo-hcrodos_0

14.10.2015 Dvůr Králové n/L, 18:00

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ N/L  2:5  HC JAROMĚŘ

Třetiny: 0:1, 2:1, 0:3

Branky a nahrávky: 15. Hamáček (Vejman), 29. Světlík, 41. Čtvrtečka (Kotrč, Vejman), 47. Vejman (Vaněk), 57. Kocián (Světlík) – 24. Hamerský (Szakal), 26. Veselý (Fořt, Klust). Rozhodčí: Svoboda – Kubišta – Roichel. Vyloučení: 7:5. Střely na branku: 16:34. Diváci: 320.

HC Jaroměř: Navrátil (Vacek): Bujňák, Vaněk, Kotrč, Ježík, Růta – Kocián, Karel, Světlík – Vejman, Křepinský, Hamáček – Kukal, Hlavnička, Čtvrtečka – Bečka.

HC Rodos Dvůr Králové n/L: Husár (Škop): Černota, Fořt, Hamerský, Ježek, Klust, Komárek, Lelka, Mišinec, Papadopulos, Pavelka, Rychtera, Szakal, Veselý, Vitebský, Vosyka, Zmítko.

Ke středečnímu druhému kolu KLM Jaroměř zajížděla k černému koni soutěže, Dvora Králové nad Labem. Dvůr přes léto udělal několik změn ve vedení, ale největší změny udělal v hráčském kádru, který mohutně posílil. Zdálo by se, že Jaroměř bude pod velkým tlakem a bude bránit a bránit. Opak byl ale pravdou, jaroměřští borci v první třetině hráli velmi aktivně a Dvoráky k ničemu nepustili. Před brankou juniorského extraligového brankáře Husára z Pardubic bylo hodně rušno. Jaroměřští hráči zahazovali i 100% šance a je jen škoda, že po první třetině byl výsledek pouze 0:1. A to zásluhou „Vorase“ (Vejman), který natáhl 3 borce Dvora v útočné třetině na sebe a krásnou nahrávkou našel zcela osamoceného Hamáčka před Husárovou brankou, který si sním náramně poradil.

Začátek druhé třetiny patřil Dvoru. Jaroměř 10 minut z druhé třetiny nehrála svojí hru. V 24. minutě toho při přesilovce využil od modré Hamerský, 1:1. Obrat utkání dokonal ve 26. minut Veselý, který tečoval nahození před Navrátilovu branku, 2:1. Naštěstí ve 29. minutě ujel po levém křídle Světlík a bezmocnému brankáři domácích nedal švihem ke vzdálenější tyči sebemenší šanci, 2:2. Jaroměř byla do konce třetiny opět aktivnější, ale do šaten se šlo za stavu 2:2.

Hned v 41. minutě vrací důrazem vedení Jaroměře Čtvrtečka. Od této chvíle bylo na ledě pouze jedno mužstvo, a to Jaroměř. V 47. minutě zvyšoval na 2:4 jaroměřský „Voras“. Lahůdku nakonec si ale nechal Kocián, který v 57. minutě dostal ideální nahrávku před bránu Husára, kterého elegantně „poslal do bufetu na párek“ a zasunul do prázdné brány, 2:5. Celé mužstvo zaslouží za předvedený výkon pochvalu, ale určitě nesmíme usnout na vavřínech, jelikož už tuto neděli 18.10.2015 hostíme na zimním stadionu v Jaroměř od 17:00 mistry KLM HC Náchod. Určitě máme Náchodu co vracet, ale opět to bez vás fanoušků nebude jednoduché.

Trenér Pavel Biegl: Zápas se nám povedl. Hodně jsme bruslili a kromě 10 minut v druhé třetině, kdy jsme byli málo důrazní v osobních soubojích, jsme byli lepším týmem. http://www.hcjaromer.cz/2242/cenne-body-ze-dvora-po-fantastickem-vykonu/ http://www.hcjaromer.cz/2242/cenne-body-ze-dvora-po-fantastickem-vykonu/ http://www.hcjaromer.cz/2242/cenne-body-ze-dvora-po-fantastickem-vykonu/Už jen první třetina měla skončit 4:0 v náš prospěch, ale ta naše koncovka je stále žalostná. Zasloužené tři body.