400 diváků vidělo výhru Dvora !

23. kolo KLMlogo-hcrodos_0

17.1.2016 Jaroměř, 17:00

HC JAROMĚŘ  2:6 HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ

Třetiny: 0:2, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Čtvrtečka (Hlavnička, Ježík), 22. Kocián (Karel), 9. Fořt (Zmítko), 15. Szakal (Luštinec), 26. Mišinec (Vitebský), 37. Zmítko (Szakal), 38. Fořt (Hamerský), 56. Veselý (Krejcar, Fořt). Rozhodčí: Petr – Samek – Hidveghy. Vyloučení: 9:9 + Hamerský 10. OT. Střely na branku: 34:25. Diváci: 400.

HC Jaroměř: Navrátil (Vacek): Vaněk, Růta, Merkl, Ježík, Kotrč – Kocián, Karel, Světlík – Hamáček, Křepinský, Vejman – Hlavnička, Čtvrtečka, Všetečka, Jiráček.

HC Rodos: Husár (Škop): Černota, Fořt, Hamerský, Ježek, Komárek, Krejcar, Laš, Lelka, Luštinec, Mišinec, Polák, Rychtera, Sedláček, Szakal, Veselý, Vitebský, Vosyka, Zmítko.

V nedělní podvečer se utkali dva sousedi v tabulce. Kdo vyhrál tento zápas pojistil si druhou příčku v tabulce KLM. K vidění byl pěkný hokej se vším všudy. Od začátku se hrálo ve velkém tempu. Jaroměř měla pár šancí ale ztroskotala jako celý zápas na skvělém Husárovi. Hosté se tak ujali vedení po první třetině 0:2.

Na začátku druhé třetiny bylo veseleji i na straně Jaroměře kdy ve 22. minutě snižoval Čtvrtečka na 1:2, a v té samé minutě srovnal stav utkání Kocián, 2:2. Chleba se lámal v 26. minutě kdy jsme v oslabení po chybě dostali na 2:3 z hole Mišince. Do konce třetiny se trefili ještě Zmítko a Fořt a o zápase bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině jsme měli ještě několik šancí ale výborný Husár podržel Dvůr. Skóre ještě upravil v 56. minutě Veselý, 2:6. K dalšímu zápasu odjíždíme na led Lídra z Náchoda ve středu 20. 1.2016 od 18:00.

Trenér Pavel Biegl: Stejně jako náš předchozí duel i tento měl parametry nadprůměrného utkání v kraji. My jsme sice přestříleli soupeře podle zápisu o utkání 34:25, ale Husár chytal výborně a své mužstvo podržel. A když k tomu připočteme šikovné střelce v řadách hostů, je zřejmé, že Dvůr vyhrál zaslouženě. My z toho zápasu odcházíme se ctí, protože kluci makali a někteří z nich nastupovali ke špílu se sebezapřením. Zápas měl několik zlomových bodů – po vyrovnání na 2:2 nás srazila chyba ve vlastní přesilovce, využité přesilovky soupeře na konci druhé třetiny a opět, jak jinak, hrubé ovlivnění utkání bratrstvem kočičí pracky. Posuzování soubojů nyní nemám na mysli, to bylo „nepřesné“ na obě strany plus mínus stejně, ale fatální chybou je, když při bitce v 17. min. si sudí „nevšimne“, že se do rvačky zapojí hráč, který jako první naskočil na led ze střídačky. Přitom měl obě střídačky jako na dlani. Při takovém to přestupku má udělit menší trest a osobní trest do konce utkání, což se nestalo. Jednalo se o hráče, který měl velký podíl ve zbytku utkání na výhře hostů. Dále jak je možné, že jsem čárovým rozhodčím, který jen tak mimochodem dělá předsedu komise rozhodčích, „upozorněn na skutečnost, že mi nepřísluší komentovat výkon rozhodčích“, přestože glosuji ve vší slušnosti a činovník Dvora bez pozvání vleze po druhé třetině do šatny rozhodčích a oni si nechají cosi po dobu 4 minut vysvětlovat? Opravdu je něco shnilého ve státě Dánském.

Trenér Tomáš Topol: Jsem na kluky pyšný, bojovali jako tým. Do začátku druhé třetiny jsme vstoupili vlažně a nechali soupeře vyrovnat, naštěstí jsme hned dali gól na 3:2, a to utkání rozhodlo. Zápas byl tvrdý, jsme hodně pomlácení. Dan Vosyka má otřes mozku a jeho návrat je ve hvězdách. Rozhodčí zápas poškodili, jejich výkonnost na tuto soutěž nestačí.