Povedená druhá třetina na body nestačila.

22. kolo KLM

10.1. 2018 Jaroměř, 18:30

HC Jaroměř 4:5 HC Jíčín

Třetiny: 0:3, 3:0, 1:2

Branky a nahrávky: 22. Čtvrtečka (Hlavnička), 23. Hamáček ( Vejman, Kačerovský), 36. Háze ( Záliš) 57. Čtvrtečka ( Kotrč, Háze) – 2. Sedmík (Žďárský), 2. Nový ( Kollman), 11. Borovec (Žďárský), 46. Průšek ( Kollman), 54. Borovec (Průšek)

Střely na bránu: 40:33, vyloučení 5:4, rozhodčí: Janovský- Kozák, Mertlík

HC Jaroměř: Navrátil ( Prokš)- Bujňák, Souček, Koblížek, Mišinec, Merkl, Kotrč, Ježík- Kačerovský, Hamáček, Vejman, Hlavnička, Světlík, Čtvrtečka, Pekárek, Všetečka, Háze, Růta, Záliš

HC Jíčín: Beneš- Buchar, Žalud, Štěpán, Brzák – Nový, Průšek, Žďárský, Kollman, Sedmík, Borovec

V 22. kole KLM jsme na svém ledě přivítali Jíčín, který dorazil pouze v 10ti hráčích. Ačkoliv jsme na Jíčín chtěli vlítnout, opak se stal pravdou, hosté nám v rozmezí 11ti minut utekli na rozdíl tří branek a nebýt Návratila v bráně, mohlo být ještě hůř. V první třetině jsme se k ničemu nezmohli, a tak se šlo do šaten za stavu 0:3.

Druhá třetina byla opakem té první. Na Jíčín jsme opravdu vlítli. Během jedné minuty se dokázali prosadit Čtvrtečka a Hamáček a bylo to už jen o gól. V tlaku jsme pokračovali a vypracovávali si hromadu šancí. Jednu z nich dokázal v 36. minutě využít Háze po nahrávce Záliše a vyrovnal na 3:3. Do konce třetiny se již nic závažného neodehrálo, a tak se šlo do kabin za stavu 3:3.

Třetí třetina přinesla spoustu osobních chyb na obou stranách. Bohužel hosté je dokázali potrestat lépe. Nejprve se v 46. minutě prosadil Průšek. V 54. minutě pak po hrubce naši obrany ujel Borovec a zvýšil na 3:5. Až tato branka nám dala impuls a začali jsme se tlačit do ofenzívy, což se vyplatilo, když se v 57. minutě prosadil Čtvrtečka. Pásmo hostí jsme okupovali až dokonce zápasu. Bohužel i přes závěrečnou power-play se nám vyrovnat nepodařilo, a tak 3 body putují do Jíčína.  Gratulujeme soupeři a děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.