Jaroměřští i nadále pálili ostrými!

6.kolo KLM

24.10. 2018, 18:00

HC Jaroměř 9:2 HC Wikow Hronov

Třetiny: 3:1, 5:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 10. Háze (Bujňák, Merkl), , 16. Hlavnička (Mišinec), 19. Kotrč, 27. Krause (Hlavnička), 27. Kotrč (Záliš), 28. Souček (Hamáček), 30. Merkl (Bujňák), 37. Kačerovský (Bujňák), , 55. Krause (Hlavnička) – 15. Exner (Rudy, Štelzig), 45. Mlateček (Fišer).

Vyloučení: 7:6 + 10 min Exner OT

Rozhodčí: Karlík – Horák, Vodička

HC Jaroměř: Prokš (Vacek) – Merkl, Bujňák, Mišinec, Koblížek, Krištof – Souček, Hamáček, Háze, Kotrč, Krause, Hlavnička, Záliš, Kačerovský.

HC Wikow Hronov: Navrátil (Kubeček) – Rudy, Ježík, Podzimek, Mlateček, Dostál, Štelzig – Šejnoha, Havelec, Petr, Exner, Fišer, Hylena, Dudadík

V dalším utkání KLM královéhradeckého kraje jsme na domácím ledě přivítali silný celek z Hronova. Duely proti tomuto soupeři jsou vždy vypjaté a přináší pro obecenstvo zajímavou a atraktivní podívanou. Dnes tomu nebylo jinak.

V první třetině jsme začali poněkud vlažněji, byla znát nervozita na našich holích, neboť jsme nastupovali do velice důležitého utkání. V první desetiminutovce jsme museli odpykávat hned dva tresty, kdy soupeř nebezpečně hrozil svými dobrými střelami od modré čáry. Nicméně jistý Prokš jejich snahu likvidoval bez problémů. I toto nám dalo jistotu a v druhém oslabení dokázali Bujňák s Házem vytvořit přečíslení dva na jednoho. Bujňák přesnou přihrávkou našel svého kolegu, který již skoro z pravého rohu dokázal procedit kotouč skrz mezírku v podpaždí za Navrátilova záda, 1:0. Bohužel soupeř dokázal rychle odpovědět, tentokrát při hře ve čtyřech hráčích na každé straně, kdy Exner dokázal dobruslit nahozený kotouč a téměř z pozice na brankové čáře trefil okolo Prokšovi hlavy malou skulinku v horním rohu, 1:1. Nicméně jsme ihned reagovali na trefu hostí, ještě též při hře ve čtyřech, kdy průnikovou přihrávkou Mišinec nalezl Hlavničku, který přebruslil obranu hostí a opět z velkého úhlu dostal kotouč za Navrátilova záda, 2:1. O tři minuty později se mohl radovat Kotrč, když šikovným nahozením do oblasti před soupeřovu klec s pomocí teče bránícího hráče přehodil Navrátila, 3:1.

Druhou třetinu jsme začali důrazným a bruslivým hokejem. Soupeře jsme přehrávali, z čehož jsme dokázali těžit. Nejprve se po přihrávce Hlavničky trefil přesnou střelou mezi betony Krause, 4:1. Hned o dvacet dva sekund déle se radoval florbalový mág Kotrč ze své druhé branky, když byl vyslán do brejku Zálišem a tvrdou střelou mezi vyrážečku a beton rozvlnil sítě hostí po páté, 5:1. Ani tato trefa pro nás neznamenalo zmírnění chtíče skórovat a za dalších devatenáct sekund byl vyslán Hamáčkem náš „snajpr“ Souček do přečíslení, které zakončil nádhernou střelou do levého horního růžku, 6:1. V naší krasojízdě jsme pokračovali i nadále. O tři minuty později o sobě dal vědět ostřílený matador Merkl, který po výměně kotouče na modré čáře s Bujňákem přelstil bránícího hráče, naznačil chytře střelu příklepem, objel položeného soupeře a střelou do pravého horního rohu připisoval sedmý gól pro Jaroměř, 7:1. Ještě před koncem druhé třetiny přidal trefu mezi betony náš bijec Kačerovský, který využil nabídku do přečíslení od Bujňáka, 8:1.

Do třetí třetiny jsme nastupovali již s velkým klidem. Nicméně naše další vyloučení soupeř potrestal. Mlateček přesnou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě, 8:2. Ihned po inkasovaném gólu obdržel osobní trest na deset minut hostující Exner, který o sobě dával celý zápas vědět právě těmito výlevy. Poslední tečkou utkání byla další branka Krauseho, který po přihrávce Hlavničky našel volné místo mezi Navrátilovými betony, 9:2.

Děkujeme fanouškům za vytvoření skvělé kulisy v průběhu celého utkání a těšíme se na další domácí zápasy. V příštím kole zajíždíme na hřiště našeho loňského semifinálového soupeře, Třebechovic p. O.