Rozhovor: Jiří Hamáček

Jakou malou změnu oproti stálému reportu o utkáních si pro Vás, během volného kola, vždy připravíme krátký rozhovor s naším hráčem.

V úvodním výběru jsme nemohli oslovit nikoho jiného, než dlouholetého stabilního člena sestavy – Jirku Hamáčka. 

Ahoj Jirko, nejprve bych Ti chtěl poděkovat, že jsi přijal pozvánku na krátký rozhovor…

Ahoj, rádo se stalo, rád si s tebou popovídám o hokeji, nebo klidně i o něčem jiném 🙂

Začneme z lehka, jak se máš? 🙂

Mám se fajn, doléčil jsem drobné zdravotní šrámy. I moji nejbližší jsou zdraví.

Jinak se rozběhla hokejová sezóna, což je pro mě vždy trochu hektické, tím, že trénuji děti a do toho sám ještě hraju, je času na jiné věci pomálu. Takže to chce více plánování a také občas říci někomu NE.

Jak se cítíš na úvodu již probíhající KLM královéhradeckého kraje?

Zdraví drží, takže mohu naplno trénovat a hrát. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Jinak je začátek sezóny, doufám, že výkonnost ještě poroste.

První dvě kola Jaroměř utrpěla ne příliš příjemné porážky, hned v prvním zápase sezóny Vás dělilo od zisků bodů 9 vteřin. Jaká panovala situace v kabině?

Po prohraném zápase s Náchodem nebyla atmosféra ideální, všechny mrzela taková ztráta. Na druhou stranu je začátek sezóny a času na nápravu relativně dost. Jsem rád, že teď se nám nějaké zápasy podařilo vyhrát, hned je to znát i na náladě v kabině 🙂

Nicméně další čtyři po sobě jdoucí utkání jste dokázali vyhrát, navíc s nádherným skóre 26:8. V čem bys viděl tuhle zásadní změnu, co dalo týmu impuls?

Myslím, že všichni chtěli trochu napravit zbytečnou ztrátu. Hrajeme týmově, tím jsme silní. Když zůstane pokorní a vyvarujeme se bláznění při hře, můžeme další vítězství ještě přidat.

V minulém a předminulém ročníku Jaroměř obsadila v celkovém pořadí třetí místo, kdy dokázala porazit nejprve Hronov a naposledy se rvala o tuto příčku s Novým Bydžovem. Co bys řekl o ambicích týmu pro sezónu letošní?

To, co se povedlo v Jaroměři v posledních sezonách je malý zázrak, ať to pro někoho může být málo. Hrajeme asi jako jediní v kraji převážně s odchovanci. Nekupujeme žoldáky. To nemá žádný jiný tým. Za mě osobně jsem za tuto cestu vedení rád, proč jinak dělat v Jaroměři mládežnický hokej?? Ambice na letošek…. být co nejlepší v našich podmínkách 🙂

Co si myslíš o sestavě HC Jaroměř, jaké slabiny a jaké silné stránky má Váš kádr? Pochopím utajení slabých stránek, rozhovor by neměl být návod, jak prolomit vaši obranu …

V sestavě mi chybí asi 15 Jaroměřáků, kteří skončili během posledních 2-3 sezón z různých důvodů. S nimi bychom byli určitě silnější.

Na druhou stranu současný kádr má svou sílu a potenciál. Silnou stránkou je určitě vyrovnanost celého kádru. To, že dokážeme hrát týmově. Máme zkušené starší hráče i dravé mladí.

Jako určitý nedostatek vidím, víceméně chybějící střední generaci. A při samotné hře to, když si začneme myslet, že to strhneme individuálně.

Teď bych zabrousil mimo ledovou plochu. Slyšel jsem, že jsi velký fanda jednoho nejmenovaného fotbalového týmu z Prahy, co bys mi k tomu prozradil za detaily?

Že v poslední době mi (nám) ten tým moc radosti nedělá, ale doufám, že bude lépe 🙂

Jirko, ještě jednou díky moc za tvůj čas. Ať se daří nejen na ledě, ale i mimo něj.

I já děkuji.