Rozhovor: Dominik Kačerovský

Dnes jsme si vzali do parády jednoho z našich nejnovějších koní, Dominika Kačerovského. Můžete se nyní podívat, jaká byla jeho cesta sem k nám do Jaroměře, kde se stal nedílnou součástí našeho kádru. 

Ahoj Domajz, díky, že jsi se přidal k ostatním a trochu si se mnou popovídáš.

Zdravím, děkuji za oslovení a rád ti odpovím na tvé otázky.

Opět rychlovka na začátek, jak se Ti daří?

Když to vezmu z osobního hlediska, tak u mě je vše, jak má být, ale z toho hokejového by to mohlo být trochu lepší, ale je za námi první kolo a věřím, že se to brzy obrátí k lepšímu a týmu budu moct pomoct i nějakými kanadskými body. 🙂

Zamíříme k tomu stěžejnímu, k hokeji. Právě jsi v průběhu působení své druhé sezóny v Jaroměři, jak se Ti tu líbí?

Já jsem z působení v Jaroměři nadšený. Líbí se mi, že je tu taková rodinná atmosféra. Jsou tu super lidi, jak v týmu, tak ve vedení. Snaží se pro nás dělat maximum a my jim to zatím tuhle sezónu vracíme v podobě výsledků. Takže já jsem šťastný, že tady mohu hrát a že vedení projevilo zájem, abych pokračoval dál. 

Jako nový kůň ve stáji, neměl jsi ze začátku problém zapadnout do zajetého kolektivu?

Právě této věci si strašně vážím. Kluci mě v šatně vzali hned od začátku, jako bych tu už pár let s nimi hrál. Pamatuji si na svůj první trénink v létě, jak jsem přišel do šatny a všem začal vykat, tak jsem to hned dostal z první, že takhle ne a od příště tykání, ale tak znáte to, je to slušnost (smích). Také si moc vážím slov kapitána Vendy Merkla, který mi po konci minulé sezóny řekl, že doufá, že budu dál pokračovat v Jaroměři.

Tvé původní působiště bylo na ledě Lanškrouna, co Tě vedlo k této změně, právě sem k nám do Jaroměře?

V Lanškrouně jsem se naučil hrát hokej a strávil tam krásných 10 let a rozloučil se tam 3. místem s juniorkou, ale poslední 4 roky jsem studoval v Hradci Králové a dojížděl pouze o víkendu na zápasy, a to nebylo ono, takže jsem chtěl zkusit něco poblíž Hradce. Dostal jsem se do kontaktu s Jirkou Hamáčkem a ke konci moji poslední sezóny v Lanškrouně jsem dojížděl trénovat s jaroměřskou juniorkou, kde jsem také poznal pár kluků, se kterými teď pokračujeme v chlapech. S Jirkou jsme se dohodli, že mě příští sezónu zkusí na zkoušku a uvidíme. Po přípravných zápasech nové sezóny jsme se domluvili, že tu zůstanu až do konce. 

Minulou neděli jste odehráli těžký duel s Náchodem, bohužel přišla hořká porážka 5:6 v prodloužení, která ukončila Vaši sedmi zápasovou šňůru vítězství. Jaká pak panovala situace v kabině?

I přesto, že se nám bohužel nepodařilo navázat na vítěznou šňůru, tak jsme byli rádi, že jsme s těžkým soupeřem uhráli aspoň bod za prohru v prodloužení. Po zápase jsme si řekli, že to hodíme za hlavu a budeme se soustředit na další zápasy. Ve středu jsme si doma spravili chuť s Trutnovským B týmem a tuto středu budeme chtít navázat zápasem v Opočně.

Tabulka KLM královéhradeckého kraje je po 11 odehraných utkáních naprosto vyrovnaná, Jaroměř je sice průběžně stále první, ale šestý celek na Vás ztrácí pouhých 5 bodů. Jak vidíš průběh budoucích utkání o vedoucí pozici, kdo si myslíš, že je největší favorit pro první příčku na konci základní části?

Tak samozřejmě bych si přál, kdybychom první příčku udrželi my, ale jak říkáš, tak tabulka je velmi vyrovnaná a může se stát cokoliv. My se teď musíme soustředit na každé utkání, abychom si udrželi první šestku a zajistili si účast v Play Off. Ale jako favorita můžu také typovat tým z Nového Bydžova, který hraje důrazný a přímočarý hokej.

Přejdeme ještě na chvilku jen k Tobě. Každý mladý hokejista měl svůj božský vzor, třeba v NHL nebo i v českých soutěžích. Prozraď mi, kdo byl nebo stále je, Tvůj vzor?

Tak odmala je to Alex Ovechkin, ale teď také nelze přehlédnout Davida Pastrňáka. Líbí se mi jejich styl, oba to jsou skvělý střelci, jako u nás Aleš Hlavička.

Poslední otázku věnujeme trochu umění. Zjistil jsem, že jsi velký hudební milovník. Jaký druh hudby máš nejraději, jezdíš na hudební akce často?

Jak říkáš, hudbu mám hodně rád. Jakmile někde jdu, tak jedině se sluchátky (smích). Co se týče stylu tak jsem taková všeho chuť, ale nejoblíbenější styl mám punk-rock, a to převážně kapelu Green Day, která je mojí srdcovou záležitostí.

Jinak jak už jsem psal, tak hudbu mám rád, takže jak se v Čechám objeví nějaké známé jméno, tak si to nenechám ujít.

Domíno, díky moc za čas a přeji Ti, ať to střílí!

Rádo se stalo a děkuji! 🙂