Ani skvělá třetí třetina na vítězství nestačila!

16.kolo KLM

2.12. 2018, 17:00

HC Jaroměř 5:6 pp. BK Nová Paka

Třetiny: 0:2, 1:2, 4:1, 0:1.

Branky a nahrávky: 24. Vejman (Hamáček), 50. Souček, 54. Hamáček, 55. Koblížek (Souček), 56. Souček (Světlík, Hamáček) – 5. Pour (Moník), 16. Hric (Nevyhoštěný, Hnik), 31. Malík (Kadeřábek), 35. Hric, 51. Nevyhoštěný (Hnik), 62. Hnik.

Vyloučení: 3:5 + nařízení TS ve prospěch domácích (Souček proměnil)

Rozhodčí: Petr – Pechánek, Vodička

HC Jaroměř: Vacek (Prokš) – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Merkl, Kotrč, Krištof – Vejman, Hamáček, Teuber, Mertlík, Kačerovský, Světlík, Síla, Čtvrtečka, Záliš, Pekárek.

BK Nová Paka: Veselý – Pour, Moník, Spal, Zeman, Pulec, Erban, Chleborád – Krsek, Nevyhoštěný, Hnik, Kadeřábek, Malík, Kerekanič, Hric, Moník, Hidveghy, Šuvara.

Do úvodu utkání jsme nevstoupili správnou nohou. Soupeř nás hned od začátku přehrával a do vedení se dostal již po pěti minutách Pourovou střelou od modré čáry, která prošla až za Vackova záda, 0:1. Obdržený gól nás trochu postavil na nohy a začali jsem lépe bruslit. Před soupeřovou brankou jsme však nijak významně nehrozili. V 15. minutě nás po obranné chybě rozhodčí poslal do čtyř a hosté tuto výhodu dokázali využít, 0:2. Do konce třetiny jsme ještě dokázali soupeře dostat pod tlak, ale branka z toho nepadla.

Do druhé třetiny jsme nastoupili úplně v jiném tempu. Od začátku jsme bruslili a dostávali se do slibných šancí. Tlak jsme dokázali využít ve 24. minutě, když Hamáček našel před bránou Vejmana, který kotouč spolehlivě uklidil do soupeřovy branky, 1:2. Novopačtí ale hrát nepřestali a po osmi minutách se po vyhraném buly prosadil střelou mezi betony hostující Malík, 1:3. Za čtyři minuty jsme vlastní chybou inkasovali po čtvrté a skóre se pro nás vyvíjelo nepříznivě, 1:4.

My jsme se ale nevzdali a od začátku třetí třetiny byl soupeř znovu pod tlakem. V 9. minutě soupeř zalehl kotouč ve svém brankovišti a rozhodčí nařídil trestné střílení. Za domácí se toho ujmul Souček a krásnou bekhendovou kličkou proměnil, 2:4. Bohužel jsme výhodu kontaktního gólu neudrželi příliš dlouho, a po necelých dvou minutách jsme opět po další chybě inkasovali, 2:5 Čas nemilosrdně utíkal a soupeř byl v tříbrankovém vedení. V 54. minutě nám naději na zvrat utkání vystřelil po krásné samostatné akci Hamáček, 3:5. Soupeře jsme pak dostali pod obrovský tlak, který jsme hned využili, kde se přesným projektilem od modré čáry trefil Koblížek, 4:5. V poslední pětiminutovce dokázal Hamáček rychlým pasem téměř přes celé hřiště najít rozjetého Součka, který se tak dostal do samostatného nájezdu a opět se nemýlil a srovnal na 5:5.

Utkání dospělo do prodloužení, kde jsme bohužel po dvou minutách inkasovali a soupeř si odvezl dva body. Vzhledem k průběhu utkání, můžeme však se ziskem jednoho bodu být „spokojeni“.

Děkujeme našim fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a hnali naše hráče za vyrovnáním. V příštím kole zajedeme na hřiště Hronova, kde nás bude čekat boj o důležité body.