HC BAK Trutnov – HC Jaroměř 5 : 3 ( 2:1 0:1 3:1)

8.kolo KL muži 10.11.2013 ZS Trutnov 17,00 h.

Soubojem v Trutnově začala druhá čtvrtina základní části soutěže, tedy odvety za první sedmičku zápasu. Trutnov v Jaroměři vyhrál v 1.kole 5:2 a byl rozhodně favoritem tohoto utkání.

V první pětiminutovce domácí nevyužili přesilovku (vyloučen Bujňák) a na dostřel Vacka se téměř nedostali. Totožně dopadla i přesilovka další v8.minutě, když byl vyloučen Dostál a od modré si jaroměřský golman pohlídal nahození Poula. Domácí tak udeřili chvilku po přesilovce a Zítka otevřel score střelou po ledě přesně k tyči. V 11.minutě se prodral do první šance Jaroměře Hamáček, Škop chytil. Zato Vašek Merkl ho ve 13.minutě překvapil dokonale a bylo srovnáno 1:1. Jaroměř ožila a vzápětí měl druhý gól na hokejce Podzimek. Velice sporného gólu dosáhli domácí v 15.minutě, kterému předcházel faul ve středním pásmu. Rozhodčí byl neoblomný. Gól z hole Chytráčka při vyjetí Vacka padl do prázdné branky.

Do druhé třetiny nastoupil Trutnov s náporem, avšak z gólu se radovali hosté, jmenovitě Kotrč. Série vyloučení vyústila v přesilovku Jaroměře čtyři na tři, po kombinaci Hamáčka s Novotným měli Trutnováci štěstí, že puk jaroměřskému útočníkovi přeskočil přes hokejku. Ve 35.minutě lapil do lapačky Vacek střelu Antonína. V závěru třetiny Trutnov vyloučení kotrče nevyužil a navíc byl ještě po návratu z trstné lavice jaroměřský obránce faulován Antonínem.

Ve 43.minutě Vondřejc způsobil po své akci na Vackovi valnou hromadu, ten puk za svá záda nepustil. Vzápětí za dva totožné fauly – holí a rukama do obličeje vyloučil rozhodčí pouze zákrok Ježíka. Vacek jednu střelu kryl s pořádnou dávkou štěstí, při té další mu puk vypadl z výstroje a Chytráček poslal Trutnov do vedení. Díky další přesilovce za zákrok Křepinského na Antonína (2+2min.) si připsal Vacek další úspěšné zákroky. Jaroměři čas na vyrovnání utíkal velice rychle. V 54.minutě lapačkou vytáhl Vacek puk směřující do šibenice své branky. O minutu později byl již bezmocný a do odkryté branky  díky další brance využili i další přesilovku, neboť na trestné seděl Ježík. Konec nadějím na možnou korigací výsledku vzala další vyloučení Vejmana a po něm Merkla. Přesto diváci ještě drama viděli.  V přesilovce pět na tři mířili domácí do tyče. Po návratu Vejmana z trestné jel na Škopa ze strany Hamáček – nedal. 1,38 před koncem si hosté vzali oddechový čas, po něm Vacek usedl na lavici a hrálo se  v šesti v poli. Za 8 vteřin se šestice radoval z gólu na 4:3, 12,5 vteřin měl na hokejce vyrovnání Svoboda… 1,7 vteřiny do konce definitivně rozhodl Luštinec ve prospěch Trutnova 5:3.

J.Veselý : „ V některých zápasech byla na hráčích vidět odevzdanost, což se v tomto souboji rozhodně říci nedá. Přesto jsme odešli poraženi a nedokázali jsme využít faktu, že Trutnov v tomto zápase nepodal nikterak vyjímečný výkon favorita soutěže.“

Góly:

8,42     1-0       Zítka                                                              Střely:             26-17

12,41   1-1       Merkl  (Krause)                                             Vyloučení:      5 : 10

15,15   2-1       Chytráček                                                       Přesilovky:     2 : 0

25,33   2-2       Kotrč ( Krause, Křepinský)                              Oslabení:        0 : 0

44,45   3-2       Chytráček  PŘ                                                 Diváci:             315

54,27   4-2       Chytráček  PŘ

58,30   4-3       Ježík                P. play

59,59   5-3       Luštinec          P. play

Rozhodčí : Maštalíř – Bednář, Runštuk

Sestava HC Jaroměř:

Vacek 26/4 (připraven Bernart)

Koblížek 1/3 – Ježík 2/2          ;           Podzimek 1/2 – Novotný 1/2 – Hamáček 1/2

Bujňák 0/1 – Dostál 0/1          ;           Vejman 0/1 – Karel 0-0 – Světlík 0/1

Kotrč 2/2 –  Merkl 1/1           ;           Svoboda 2/2 –  Křepinský 3/3 – Krause 2/1