Komplikace! STK zkontumovala 1. čtvrtfinále!

Naše cesta do semifinále play off KL se nečekaně komplikuje. Sportovně technická komise krajského hokejového svazu dnes rozhodla o kontumaci nedělního utkání s Třebechovicemi 5:0 ve prospěch soupeře, v sérii tak prohráváme 0:1 a zítra na ledě soupeře musíme bezpodmínečně vyhrát. Jde o hodně krutý trest za nedělní start našeho obránce Jana Krištofa, který i vinou zranění nestihl odehrát za áčko dostatečný počet utkání v základní části. Proti verdiktu STK se staví například i HC Trutnov, rozhodnutí je bohužel asi už nevratné. Přikládáme vyjádření předsedy HC Jaroměř Ing. Davida Křepinského:
 
„Dobrý den všem,
dovolte mi reagovat na nastalou situaci. Jmenovaný hráč Jan Krištof je kmenovým hráčem HC Jaroměř již od sezony 18/19. Pro sezonu 19/20 je stále ještě věkem junior. Bohužel, opakuji bohužel, máme z minulých dob „odtrženou“ mládež od áčka. Máme 2 spolky HC Jaroměř a HCM Jaroměř. Velmi složitě každý rok řešíme hostování a střídavé starty juniorů (případně dorostenců) do áčka a naopak. Pravidla jsou v tomto směru pro nás nešťastná a neúprosná. Jan Krištof má pro tuto sezonu střídavý start z HC Jaroměř do HCM Jaroměř (mládeže). V listopadu se zranil a nenastupoval za áčko ani juniorku, což nikoho nemusí zajímat. Po 15.12. skutečně za jaroměřskou juniorku nastoupil a za áčko neměl odehráno potřebných 9 utkání (30% v základní části), ale pouze 7. Je to mladý hráč, který je na hraně sestavy áčka a proto je důležité, aby hrál za juniorku. Jako jeden z mála týmů, možná jediný, dáváme šanci v áčku stabilně 10 juniorům, na kterých chceme dále stavět. Tato pravidla a omezení v kombinaci s rozdělením mládeže a dospělých na 2 spolky nás velice limituje. Když to vezmu lehce ironicky – udělali jsme chybu, že jsme mladého hráče pustili hrát za „naši“ juniorku a nenechali ho vysedávat za áčko na lavičce. U tohoto hráče jsme si to i přes upozornění STK před play off nepohlídali v domnění, že se jedná o našeho hráče. Neoddiskutovatelně je to naše chyba – v TN je napsáno „jiná soutěž“, což krajská liga juniorů je. Pokud se nad tímto tématem společně zamyslíme pro příští sezony, budeme rádi.“
 
Doufáme, že to zítra v Třebechovicích zvládneme a že se rozhodne na sportovním, nikoli funkcionářském poli v neděli u nás. 💙
Připojujeme ještě reakci manažera HC BAK Trutnov:

Dne 2020-02-18 14:09, Ondřej Poul napsal:

Dobrý den všem,

dnes jsem obdržel tiskovou zprávu STK Královéhradeckého kraje a dovolte mi, abych se k ni vyjádřil, ačkoliv klub HC BAK Trutnov není účastníkem KLM 2019/2020.
Kontumovat utkání v Play Off, je dle mého názoru naprosto neadekvátní. Pokud hráč nastoupil neoprávněně, což dle slov STK nastoupil, tak je na pořadu dne spíš finanční pokuta klubu, který to umožnil. Takhle STK potrestala všechny hráče, kteří výhru Jaroměře vybojovali a v sérii hrané na dvě vítězná utkání tak hrubě od stolu ovlivnila výsledek. Hráč dle všeho nastoupil, ale nijak zásadně nebodoval – nebodoval vůbec (vycházím z krajských onlajnů).
Je mi jasné, že pravidla jsou nějak nastavena, ale dle mého názoru jsou nastavena prapodivně. Nevím, zda-li jiné kraje mají tak přísná pravidla o splnění startů (30% pro Play Off apod.) ale v našem kraji jsou ta pravidla jak smyslu zbavená a horko těžko dohledatelná. Nevím, proč by nemohl hrát Play Off hráč, který byl v klubu registrován do 15.12. v daném roce, ale byl třeba zraněný a nemohl splnit podmínku 30%. Dále nechápu, proč nemohou startovat hráči ročníku 1999 a mladší, kteří nemají tuto podmínku 30% zápasů splněnou.
Závěrem chci říci, že klub HC Trutnov neměl v úmyslu posilovat svoje „B“ mužstvo pro Play Off, protože „A“ tým má velmi nabitý program. Některá histerie a telefony klubů, že „Trutnovský áčko nehraje, tak v béčku budou všichni z áčka“ není absolutně na místě. Ani jednou za dva roky, jsme tento krok neudělali a ani to nemáme zapotřebí. Ve spolupráci s „B“ týmem  nám jde pouze o to, aby mladí hráči hráli pravidelně, stabilně a nastoupili do co nejvíce utkání.
Moc vám děkuji za přečtení e-mailu a přeji všem úspěch v Play Off a případně v kvalifikaci.
S pozdravem


Ondřej Poul
Manažer klubu

Hokejový klub DRACI z.s.
provozovatel HC BAK Trutnov
Na Lukách 466
541 01 Trutnov
www.hctrutnov.cz
+420 774 108 951