HC Jičín – HC Jaroměř 2 : 4 (0:0 2:3 0:1)

11.kolo KL muži 20.11.2013 18,00 h. ZS Jičín

Důležité vítězství pro Jaroměř !                                                                                                                                                                                                        I v tomto zápase měla Jaroměř svému soupeři co oplácet. Do jaroměřské sestavy se vrátil po prominutí druhé poloviny trestu Pepa Dudadík. Z pracovních důvodů chyběl v obraně Koblížek. Více práce v úvodu utkání měl jaroměřský brankář, byl bezchybný. V 9.minutě předložil tutovku Karlovi Dudadík. V 11.minutě byl faulován Hamáček, domácí hráč si za podražení i přes šanci Krauseho celý trest odseděl. Ani další přesilovku hosté nesehráli tak, aby dostali puk za záda domácího brankáře. 3,19 před přestávkou pohasla na chvíli světla, pokračovalo se však vzápětí.

Druhá třetina pro Jaroměř začala zbytečným faulem, po čtyřech vteřinách usedl na trestnou Svoboda. A při přesilovce v jejím konci měla Jaroměř pořádný kus štěstí, že neinkasovali. Poté domácí zaměstnal Merkl, Hamáček a Dostál. Přišli i další šance a to dokonce v oslabení, když byl vyloučen Merkl. Na konci přesilovky byli hosté v bránění nedůrazní a toho využil Hloušek ke vstřelení vedoucího gólu. Ve 27.minutě zasáhl v obraně včas a dobře Dostál v akci dva na jednoho. V polovině ostřelovala Jaroměř domácí branku v přesilovce, puk do sítě dostal Křepinský, v tu chvíli však neběžel čas. Rozhodčí gól správně uznal. Další zákrok, kterým pomohl svému brankáři Dostál předvedl ve 34.minutě, kdy zastavil domácího hráče pádem v jeho nájezdu. Do vedení Jaroměř šla zásluhou střely Ježíka, který se trefil mezi nohy brankáře od modré. A byl to opět gól v přesilové hře. A stejnou herní situaci využil Jičín zásluhou Dušičky, který nadvakrát ve 39.minutě překonal Vacka. Za zcela zbytečný- útočný faul seděl na trestné Krause. První gól při hře pět na pět dal Vejman, jehož nahození brankář podcenil.

Do poslední části hry domácí změnili brankáře. Ve 46.minutě si vytvořila tlak na branku třetí pětka, puk poskakoval v brankovišti, do sítě se ale nedostal. 13,08 do konce zápasu byl u branky Jičína další závar, ani tentokrát puk čáru nepřešel. Horké chvilky připravil svým spoluhráčům vyloučením Karel. Ti jeho prohřešek ustáli. Soupeř tlak zesiloval, ale před Vacka ho bílá hráz nepouštěla. 1,58 před koncem po oddechovém čase zůstala domácí branka prázdná. Za dvacet vteřin v ní byl puk, který tam přes celé hřiště poslal Ježík.  1,27 do konce fauloval Bujňák a branka Jičína byla opět prázdná. Další puk do ní již nepadl a stejně tak i na druhé straně do sítě Vacka.

J.Veselý : „První čtyři góly padly v přesilovkách a tak o bodech rozhodl jediný gól Tomáše Vejmana při hře pět na pět. Ježík již při Power play krásně vítězství pečetil….‘‘

24,46   1-0       Hloušek                       PŘESILOVKA                           Střely:             30:30

31,11   1-1       Křepinský (Svoboda)   PŘESILOVKA                           Vyloučení:      5 : 7

37,25   1-2       Ježík (Novotný)           PŘESILOVKA                            Přesilovky:     2 : 2