Hokejovou „nereligu“ ovládl Rychnovek

V ukončené sezóně 2021/2022 se v Jaroměři nehrál jen oficiální soutěžní hokej. Velkou tradici má ve městě také Jaroměřská hokejová liga neregistrovaných (JHLN). Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo tradičních 11 týmů z Jaroměře a blízkého okolí, a to ve složení:  CSKA Jaroměř, HC Diablos, HC Hořice, HC Mechov, HC Rybníkáři, HC Rychnovek, HC Smiřice, SK Neděliště, SK Průvan Brzice, Street MAX Team a TP Hokej.

Týmy se nejprve utkaly v základní části systémem „každý s každým“ dvoukolově. Prvních osm týmů v tabulce pak postoupilo do čtvrtfinále play off. Následovalo semifinále a pak i finále celé soutěže. Všechny série se hrály na dvě vítězná utkání.

Vraťme se ke čtvrtfinálovým bojům. Brzice předvedly skutečný průvan a Street MAX Team vyřadily ve dvou zápasech. CSKA Jaroměř podlehl stejným poměrem Hořicím, Rychnovek potřeboval tři utkání k vyřazení Mechova a Rybníkáři zdolali rovněž 2:1 na zápasy HC Diablos. Semifinálové dvojice utvořily Brzice a Hořice (2:0 na utkání) a  Rychnovek s Rybníkáři (2:0). O titul si tak zahrály Brzice s Rychnovkem, Hořice čekal boj o bronz s Rybníkáři. Celkovým vítězem JHLN pro sezónu 2021/2022 se po finálových výsledcích 5:1, 0:4 a 2:1 stal Rychnovek, na druhém místě se umístily Brzice a na třetím místě po výsledcích 8:3 a 7:3 skončily Hořice.

První tým po základní části obdržel putovní pohár, celkový vítěz Jaroměřské hokejové ligy neregistrovaných dostal další putovní trofej. Pro celky na prvním až třetím místě pak byly připraveny medaile a poháry za umístění,“ prozrazuje organizátor soutěže a dlouholetá opora jaroměřských hokejistů Martin Koblížek. Sestava vítězného týmu HC Rychnovek byla následující: Martin Novotný, Jiří Válek, Jan Hrdlička, Pavel Luňák, Jakub Šmíd, Jan Duben, Tomáš Městecký, Václav Hrdlička, Jan Khol, Michal Macek, Josef Khol, Jiří Kábrt, Luděk Hrdlička, Martin Karel, Ladislav Karel, Ladislav Hanuš, Ondřej Hrabánek a Pavel Flek.

JHLN pořádá HC Jaroměř, která mimo jiné zajišťuje také rozhodčí nebo obsluhu časomíry. Jaroměřští hokejisté se už pilně připravují na další sezonu v Krajské lize. V rámci letní přípravy sehráli přátelský fotbalový zápas s bývalými plejery HC. Dramatický zápas skončil nerozhodně 2:2, na penalty pak vyhráli současní hokejisté. Oddíl děkuje za podporu všem svým sponzorům v čele s tím největším, kterým je Město Jaroměř.