HC JAROMĚŘ – HC TRUTNOV 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

15.kolo KL muži 8.12.2013 ZS Jaroměř 17,00 h.

Hostující fanouškové obsadili hlediště jaroměřského stadionu v podstatně hojnějším počtu než domácí. A bylo je také patřičně slyšet. Na hřišti se domácí favorizováním Trutnova dokázali vyrovnat. V 9. Minutě za hákování Svobody hráli hosté první přesilovku. Jediné dvě střely Vacek kryl. Ve 12.minutě trestal rozhodčí zákrok na Hamáčka – přesilovka Jaroměře dopadla herně lépe než ta trutnovská, ale také bez gólu. V 16.minutě Vacek měl dost času na Antonínovu střelu. Na druhé straně o minutu později Křepinského střele chyběly centimetry. V čase 19,08 byl podruhé vyloučen Svoboda a i podruhé si trest odseděl celý.

Od druhé třetiny se do hry zapojil Jirka Světlík, který na hokej dorazil přímo z práce. Ve 25.minutě připravoval Vejman pozici Podzimkovi, tomu však puk hokejku přeskočil. Poté Trutnov nevyužil ani třetí přesilovku a po ní Vacek vychytal…. Na trestnou lavici usedl další domácí hráč, tentokrát Dostál. Jeho spoluhráči i tuto přesilovku zvládli. Na obou stranách měla hra patřičn ý spád, střelecky Trutnov Vacka zaměstnával víc než domácí Škopa. Diváci góla ani ve II.třetině neviděli.

Svůj hattrick ve vyloučení dovršil Svoboda. Krátce po něm na trestnou lavici následoval Ježík – 1,37 pět na tři. Antonínovu ránu do tyče vrátil Chytráček zpět do sítě a Trutnov šel do vedení 0-1. A to na rozdíl dvou gólů zvýšil po ne vydařené jaroměřské přesilovce  Šimoníček přesnou střelou pod břevno v 50.minutě. Trutnov druhý gól nastartoval, rázem domácí byli pod tlakem. V 53.minutě další z trutnovských kanonýrů – Luštinec zvýšil na 0:3. Domácím nepomohl zbytečný faul Vejmana, hosté si v přesilovce pohodlně pohlídali dvě minuty času. Zbytečné fauly domácích přišly v závěru zápasu, což dalo Trutnovu další dvojnásobnou přesilovku pět na tři. Tu hosté využít již nedokázali, ale mrzet je to nemuselo, neboť po šedesáti minutách to byli právě oni, kteří mohli se svými fanoušky slavit vítězství. A že fanouškové v Trutnově hokejem žijí, to ukázali svým povzbuzováním po celý zápas.

R.Měsíček: „ Vyrovnané utkání, které soupeř rozhodl v poslední třetině díky našim zbytečným vylučováním.“

44,46   0-1       Chytráček       PŘESILOVKA    5-3

49,34   0-2       Šimoníček

52,37   0-3       Luštinec

Střely:             19 – 39