HC Jaroměř – SK Třebechovice 5 : 2 (1:0 1:0 3:2)

17.kolo KL muži ZS Jaroměř 17,00 h.

Utkání začalo smutnou vzpomínkou na zesnulého funkcionáře Třebechovic a krajského svazu – Zdeňka Třešku. V 5.minutě založil dlouhou přihrávkou akci Bernart, na jejich konci zakončoval střelou Podzimek z protiútoku dosáhli Třebešky gólu, ovšem kopnutím nohy. V 8.minutě Kostka nahrál chybně Hamáčkovi, ten tohoto momentu využít nedokázal. Další rychlý brejk Třebechovic likvidoval po úniku Smutného Bernart. A poradil si i se střelou poláka na vyrážečku. Gól nepřinesla ani střela Křepinského v 11.minutě. Když hosté hráli přesilovku v přerušené hře se vhazovalo v jejich pásmu. Střelu Ježíka brankář vyrazil před Podzimka a v oslabení 1:0. V 15. Minutě včasným vyjetím z branky sebral šanci hostům Bernart. Do přestávky domácí ubránil dvě přesilovky, když na trestnou lavici usedli krátce po sobě Dostál a Dudadík.

Ve 22. minutě po zpátečce Vejmana dělovka Novotného jen těsně minula horní tyč. Jaroměřská snaha o druhý gól byla viditelná, Třebechovice však velice pozorně bránili. Ve 30.minutě měli kus štěstí při střele-nestřele Svobody. Ve 32. Minutě si z rohu kluziště vyjel Světlík – mezi chrániče puk do sítě nepropasíroval. Na druhé straně byl neustále v pozoru Bernart. Ve 33.minutě chytil střelu Pepy Lochmana, o minutu později Novotný trefil tyč. Hra se přiostřila, když se hrálo ve čtyřech na obou stranách, z blízkosti branky přidal druhý gól Koblížek. V čase 37,55 se přes obranu přehnal Dudadík, byl podražen. Trestné střílení již podruhé letos s přehledem proměnil – tentokrát mezi betony brankáře 3:0.

Hned v první minutě třetí třetiny Třebechovice ustály závar první jaroměřský pětky před svojí brankou. Score se měnilo na straně domácích ve 43.minutě využil  Smutný chybného střídání a sebral Bernartovi nulu. Odpověď byla rychlá – Svoboda 4:1. Další možnost zvýšit score měla Jaroměř v přesilovce při vyloučení Stříteckého – a povedlo se to Jediná střela Merkla stála za to  5:1. Hosté ukázali, že také umějí přesilovku – střela Mádleho domácímu brankáři vypadla před Smutného a ten již věděl co s pukem 5:2. Poté byl vyloučen Svoboda, přesilovku domácí ubránili po návratu si jaroměřský hráč pobyl na ledě pár vteřin a putoval zpět na trestnou. V čase 54,28 hosté hráli 55 vteřin pět na tři. Tuto svoji šanci využít nedokázali. Jaroměř si již zbytek závěru pohlídala a po zásluze si připsala tři body.

11,43   1-0       Podzimek (Ježík)         OSLABENÍ

36,12   2-0       Koblížek (Hamáček)   4 – 4

37,56   3-0       Dudadík TS

42,20   3-1       Smutný

42,46   4-1       Svoboda (Křepinský, Hamáček)

47,58   5-1       Merkl (Křepinský)

49,51   5-2       Smutný                       PŘESILOVKA

Vyloučení:      10-6 navíc domácí  5+OK hosté Drašnar, Dudadík 5+ OK