HERNÍ SYSTÉM 2023 – 2024

ZÁKLADNÍ ČÁST

Základní část soutěže je společná pro družstva Královehradeckého i Pardubického kraje. Její první kolo bude rozehráno 24.9.2023 a vyvrcholí 21.2.2024 jejími závěrečnými duely.
V celkovém počtu 17 účastníků čeká na každý celek 16 domácích a 16 venkovních utkání. Z celkového pořadí po závěrečném kole základní části postoupí 8 nejlépe postavených družstev do play-off o vítěze Krajské ligy Královehradeckého a Pardubického kraje.

Hracími dny jsou tradičně: neděle, kdy jednotlivé zápasy začínají v 17 hodin a středa. Středeční zápasy družstev, která cestují mezi jednotlivými kraji je stanoven na 19 hodin. Zápasy v rámci jednoho kraje mohou začínat v časovém rozmezí mezi 18 – 19 hodinou.
Snahou HC Jaroměř je sjednotit začátek všech našich domácích i venkovních středečních zápasů na 19 hodin.

play-off o vítěze krajské ligy

Ve vyřazovací části soutěže pro 8 nejlepších družstev je na programu čtvrtfinále, semifinále a finále soutěže.
Ve čtvrtfinálových sériích hraných na dva vítězné zápasy se utká vždy nejlépe postavené družstvo s nejhůře postaveným družstvem dle konečného pořadí základní části (1. – 8., 2. – 7., 3. – 6., 4. – 5.). První zápas série se odehrává vždy na domácím ledě lépe umístěného družstva.

Nasazení družstev do semifinále a finále soutěže je prováděno stejným způsobem jako pro čtvrtfinálové série. Semifinálové a finálová série je hrána na 3 vítězná utkání ze kterých vzejde vítěz Krajské ligy.