HC Jaroměř – TJ Spartak N.Město 5 : 1 (3:0 0:0 2:1)

20.kolo KL muži 5.1.2014 ZS Jaroměř 17,00 h.

První utkání v novém roce bylo pro obě mužstva dost důležité vzhledem k vývoji v boji o Play off. Podle toho se odvíjela hra obou mužstev v úvodu utkání. První gólová akce se zrodila v 7.minutě kdy si Bujňák převzal kotouč od Hamáčka, jeho střelu brankář vyrazil a tu sám autor střelec poslal do sítě. Hamáček vzápětí vyslal další střelu na branku, tentokrát na Svobodu, toho Biegl vychytal. První přesilovku utkání Jaroměř sehrála aktivně, ale bez gólového efektu. Před druhým gólem v Bieglově síti Bujňák předvedl krásný obranný zákrok na útočné modré. Jeho přihrávku Světlík nevyužil. Kotouč se dostal opět k Bujňákovi a ten prostřelil vše co stálo v cestě 2:0. V 18.minutě nebezpečně kroužila kolem novoměstské branky první formace, finální střelu Merkla dostal za záda Křepinský 3:0. Vzápětí k hatricku Bujňákovi chyběli centimetry. Přesto první třetina vyzněla zcela jasně pro domácí.

Po sedmnácti vteřinách druhé části byl vyloučen Hamáček. Jaroměř se ubránila. V čase 23,12 byla pro hosty další možnost přesilové hry. Hned po bule dotíral Kodym v brankovišti, Bernart chytil. V oslabení ujel Hamáček, v nájezdu mu puk z hole sklouzl. Ve 28.minutě zkoušel objet branku Novotný, Bláha se překvapit nenechal. Třetí přesilovku hrálo Město v polovině zápasu za velice přísně písknutých šest hráčů na ledě. Trest odpykal Svoboda, ten se po ubráněné přesilové hře vrátil opět na trestnou za svůj zcela zbytečný a útočný faul. Bernart branku držel úspěšnými zákroky, hráči obětavostí. I Nové Město se provinilo při střídání, v přesilové hře mířil na šibenici Hrabica, Bláha vykryl.

Ve 43.minutě ujížděl po křídle Světlík i jeho pokus Bláha chytil. A vychutnal si ve 48.minutě Dudadíka, jehož klička v sólo nájezdu mířila mezi betony.V 54.minutě byl vyloučen Dostál. V přesilovce se po přihrávce Prause prosadil Ježek 3:1. V čase 55,36 byl faulován v nájezdu Podzimek – trestné střílení mazácky proměnil mezi betony brankáře. Tečkou na závěr byl gól v čase 58,52 Světlík 5:1.

Veselý : „Po vítězství jsme měli větší hlad, než soupeř. Rozhodla první třetina, kdy jsme byli lepším týmem a dokázali to vyjádřit i gólově. Soupeř ve II.třetině těžil z našich vyloučení, přesto jsme měli vývoj utkání plně ve své režii a zaslouženě zvítězili.“

6,44     1-0       Bujňák (Hamáček)                                          Střely:

14,51   2-0       Bujňák (Světlík)                                             Vyloučení:      5 – 3

17,43   3-0       Křepinský (Merkl)                                           Přesilovky:     0 – 1

54,30   3-1       Ježek               PŘESILOVKA                            Oslabení:        0 – 0

55,36   4-1       Podzimek        TS                                            Diváci:             148

58,52   5-1       Světlík (Novotný)

Rozhodčí : Svoboda – Runštuk, Šmika