HC Jičín – HC Jaroměř 5 : 4 PP (0:4 2:0 2:0 – 1:0)

25.kolo KL muži 22.1.2014 ZS Jičín 18,00 h.

Za vůně klobás z místní udírny začala obě mužstva boj o body v KLM. V jaroměřském dresu chyběli v obraně Kotrč a Koblížek, v útoku nemocný Podzimek a Novotný. Po opatrném oťukávání udeřila v 7.minutě Jaroměř – Dudadík blafáky umí 0:1. Vzápětí mohla třetí formace náskok zvýšit, ale brankář byl proti. Další útok Jaroměře již gólem skončil – kapitán Křepinský na brankovišti dorazil puk so sítě po předchozí dorážce Svobody. A z branky brankáře krátce po bule vyhnal Vejman tvrdou střelou bekhendem 0:3. Začátek pro hosty jak z říše snů. Ten se hned uvedl při pokusu Dostála. Jaroměř poté v klidu ubránila vyloučení Dudadíka. Další faul Merkla znamenal trestné střídání Weiss – Vacek vychytal. Dobrá byla střela Hamáčka k tyči v 15.minutě z otočky. Pavučiny branky vymetl v 18.minutě Bujňák 0:4. Nevyužitá přesilovka v posledních dvou minutách hosty již moc mrzet nemusela.

Do druhé třetiny domácí nastoupili s důrazem a hned v 1.minutě si musel Vacek připsat dva zákroky. Ve 24.minutě měl lapačku na správném místě. Ve 29.minutě po neodpískaném zakázaném uvolnění připravil puk ke střele Ježíkovi Dudadík. Ve 32.minutě domácí hodně rychle potrestali krosček Bujňáka a v přesilovce snížili na 1:4. Ve 35.minutě ve středu hřiště fauloval Ježík – tentokrát Jaroměř ubránila. Ve 38.minutě spolupráce Pekárka s Křepinským vedla pouze k zákroku brankáře. Bohužel pro Jaroměř dlouhé střídání druhé pětky v závěru třetiny skončilo 24 vteřin před sirénou druhým gólem 2:4.

Za čtyřicet minut tak padaly góly pouze do jedné branky. Ve 44.minutě se na dostřel jičínské branky dostal Svoboda, po následném bule střílel Křepinský. Ve 49.minutě se dopustil zcela zbytečného faulu v útoku Krause. Jičín v přesilovce branku Vacka neohrozil. Ale po přestávce byli domácí důraznější – Vackem vyražený kotouč dostali potřetí do jaroměřské branky 3:4. Jičín byl na koni, zvláště když další zcela zbytečný trest dostal Ježík. Zůstal nepotrestán. Nápor domácích byl v závěrečných minutách značný. Vacek byl neustále v permanenci střel. 1.44 před koncem po bule v obraně Jaroměře Vacek střelu Weisse vyrazil a tu za záda vrátil na vyrovnání Nový. A to byl stav po šedesáti minutách.

V prodloužení byl aktivnější Jičín a to se jim 2O vteřin před koncem odměnilo pátým gólem 5:4.

J.Veselý : „ Parádně rozehrané utkání v první třetině vystřídal velice bojácný výkon ve zbylých dvou třetinách. Všech pět gólů jsme dostali po vyraženém kotouči a následné dorážky. Škoda ztráty, neboť výsledek nám značně situaci v boji o play off komplikuje. „

6,22     0-1       Dudadík (Vejman)                                          Střely:             38 – 25

7,45     0-2       Křepinský (Dostál)                                          Vyloučení:      1 – 6

8,10     0-3       Vejman (Hrabica)                                          Přesilovky:     1 – 0

17,43   0-4       Bujňák (Pekárek)                                           Oslabení:        0 – 0

32,09   1-4       Kysela             PŘESILOVKA                            Diváci:             150

39,36   2-4       Hladík

50,34   3-4       Hladík

58,16   4-4       Nový

64,40   5-4       Hloušek

Rozhodčí : Samek – Brandejs, Pechánek