HC Jaroměř – HC Náchod 3 : 5 (1:1 1:3 1:1)

26.kolo KL muži 26.1.2014 ZS Jaroměř 17,00 h.

Do Jaroměře ve 26.kole zavítal rozjetý Náchod.

Hned v úvodní minutě se do šance prodral Karel, jeho pokus Luňák kryl. Akci však dokončil Pekárek. A domácí šli do vedení. Krause se provinil proti pravidlům při střídání – v přesilovce trefil od modré tvrdě a přesně Hendrich 1:1. V 8.minutě mířila Dudadíkova střela bez přípravy ze strany do tyčky. Obě mužstva odehrála ve svižném tempu celou první třetinu. V 17.minutě individuální akcí s následnou střelou se blýskl Karel. Nápor této lajny vyústil ve faul Hendricha. V poslední minutě si krásně z rohu vyjel Hamáček, jeho střela skončila na vyrážečce brankáře.

Ve 22.minutě chytil Vacek ránu Stehna, po dorážce rukou skončil puk v síti. Sudí ho správně neuznal. V téže minutě se po střídání provinili i hosté. Ve 26.minutě se odrazil od Koblížka kotouč k Hradeckému a ten Vackovi nedal šanci 1:2. Ve 34.minutě při hře čtyři na čtyři měl na hokejce vyrovnání Hrabica. Byl však faulován – v následné přesilovce vyrovnal Vejman – nohou – ale bez pohybu, takže gól musel platit. Ve 36.minutě švihem napřáhl z křídla Macháň a Náchod opět vedl. V závěru třetiny Jaroměř bránila přesilovku Náchoda za vyloučení Dudadíka a ubránila. Do přestávky však ještě při vlastním oslabení domácí inkasovali počtvrté – z hole rychlého brejku se prosadil Pánek.

Ve 43.minutě zachytil náchodskou rozehrávku Ježík – jeho tvrdou ránu chytil Macháň. Při hře čtyři na čtyři připravil velkou šanci Kotrč Křepinskému – zůstala nevyužita. Ve 48.minutě střílel po své akci Pekárek, vyražený kotouč za záda Macháněho v pádu dostal do sítě Karel 3:4. Koncem betonu vyškrábl náchodský brankář o minutu později střelu Hrabici. V 52.minutě hrál Náchod třičtvrtě minuty pět na tři. Jaroměř přečkala a navíc na konci byl vyloučen hostující Macháň za sekání na Vacka. Čas proti domácím ubíhal hodně rychle – přesilovka zůstala nevyužita. V čase 57,14 vzal všechny naděje domácím Škoda a Náchod tak vítězstvím potvrdil první místo po základní části soutěže.

0,57     1-0       Pekárek (Karel)                                              Střely:             25 – 29

3,26     1-1       Hendrich         PŘESILOVKA                            Vyloučení:      10 – 12

25,18   1-2       Hradecký                                                        Přesilovky:     1 – 1

34,46   2-2       Vejman (Hrabica)       PŘ 4-3                         Oslabení:        0 – 1

35,37   2-3       Macháň                                                          Diváci:             150

39,35   2-4       Pánek              OSLABENÍ

47,59   3-4       Karel (Pekárek)

57,14   3-5       Škoda

Rozhodčí : Padevět –   Bednář, Runštuk