HC Jaroměř – HC D.Králové n.L. 8 : 2 (3:1 4:0 1:1)

1.kolo KL muži – Baráž – ZS Jaroměř 17,00 h.

V úvodu Baráže Jaroměři v sestavě chyběli  obránci Ježík a Kotrč.

Ve 2.minutě napřáhl ke svojí pověstné ráně Novotný – našel lapačku. Po chvilce lépe střílel Bujňák  – od tyče puk poprvé zastavila síť. Podruhé se trefili domácí v 6.minutě při vyloučení Lelky – besbolově vrátil vyraženou střelu Křepinského Hamáček. V 9.minutě střelec druhého gólu zle zatopil svojí individuální akcí dvorské obraně. Výsledkem byl však pouze zbytečný faul Svobody a v přesilovce gól v síti Vacka z hokejky Prokůpka. Obě dvě vyloučení  tak byla potrestána v 18.minutě po útoku křídlem našel na středu Pekárek Novotného a rozdíl přestávky byl  dvougólový.

Na třígólový to ihned po přestávce navýšil kapitán Křepinský. Ve 25.minutě připravil svoji chybou šanci hostům Krause – ti naštěstí pohrdli. Za to Novotný ve 26.minutě ne a zvýšil na 5:1. Další dva góly do dvorské sítě padly ve sledu 17 vteřin – 6:1 Krause a 7:1 blafákem Dudadík. Krauseho gól byl přesilovkový. Dvoráci ve II.třetině zazlobili pouze při vyloučení Merkla, který na trestnou usedl krátce po sobě dvakrát. Ve 38-.minutě napřáhl Koblížek – brankář lapil.

Diváci se ještě v ochozech ani neusadili a uznale museli zatleskat Vackově zákroku po chybě Koblížka . Osmý gól byl laciný – po přihrávce Novotného se o něj postaral Pekárek.  Ve 46.minutě Petráš vyškolil „přeškoleného obránce“ Podzimka – 8:2. V 50.minutě vytáhla lapačka Vacka střelu Dufka od modré. V 56.minutě ideálně nahrál Hamáček s Křepinským Krausemu – ten z blízkosti brankoviště neprostřelil. Domácí tento moment však vůbec mrzet nemusel, neboť  utkání  bylo plně v jejich režii a konečný výsledek 8:2 hovoří jasnou řečí.

J.Veselý : „První barážové utkání jsme byli jasně lepším mužstvem, což jsme dokázali využít i střelecky. Dvůr jsme do šancí moc nepouštěšli a co prošlo to pochytal Vacek. Druhého soupeře přivítáme v úterý v 18,00h. Opět na domácím ledě a budou to Třebechovice s nimiž máme v letošní sezóně kladnou bilanci. Utkání nesmíme podcenit a musíme podat zodpovědný výkon a plně bodovat.“

1,55     1-0       Bujňák (Novotný, Hrabica)                             Střely:             27 – 19

5,21     2-0       Hamáček (Křepinský) PŘESILOVKA                Vyloučení:      4 – 5

8,41     2-1       Prokůpek                    PŘESILOVKA                Přesilovky:     2 – 1

17,56   3-1       Novotný (Pekárek, Merkl)                              Oslabení:        0 – 0

20,24   4-1       Křepinský (Hamáček, Merkl)                         Diváci:             150

25,47   5-1       Novotný (Koblížek)

27,01   6-1       Krause (Křepinský, Koblížek) PŘESILOVKA

27,18   7-1       Dudadík (Dostál)

43,27   8-1       Pekárek (Novotný)

45,49   8-2       Petráš

Rozhodčí : Martínek – Brandejs, Pošvář