St. N. Bydžov – HC Jaroměř 4 : 1 (0:0 3:1 1:0) zápas ukončen pro inzultaci rozhodčího

3.kolo KL muži – Baráž 16.2.2014 ZS N.Bydžov 17,00 h.

Třetí kolo Baráže uzavřelo první polovinu této prolínací soutěže a utkala se dvě doposud neporažená mužstva.

Do první šance se dostal ve 2.minutě Dudadík. Obě mužstva začala ve svižném tempu. V 6.minutě se nezaviněně dopustil hry vysokou holí Dostál, za což za zranění dostal 2+2 minuty. Obě přesilovky hosté zvládli na výbornou. Ve 12.minutě to od modré zkoušeli Kotrč a Merkl, po jejich střelách přišel zcela zbytečný faul Ježíka. I tato výhoda zůstala od Bydžova nevyužita. Při vyloučení Menyharta přesilovku nevyužila ani Jaroměř. V 17.minutě vysunul Koblížek Světlíka, ten příliš dlouho se svojí střelou váhal. V 19.minutě největší šanci Bydžovu z nájezdu chytil Vacek.

Aktivněji druhou třetinu začal Bydžov, Vacek si v úvodní minutě připsal pět zákroků. Velkou šanci propásl Dudadík, který místo střely zvolil nahrávku na spoluhráče. Pasivita hostí pokračovala dál. Vyloučení Hamáčka potrestáno nebylo, ale následně po přesilovce se trefil Janata 1:0. Gól Jaroměř probudil ve 26.minutě srovnal score Křepinský, který nadzvedl střelu Hamáčka nad brankářovi betony 1:1. Ve 29.minutě vrátil křížovou nahrávku na druhou stranu na Koblížka Vejman – puk skončil na tyči. Jaroměř přitlačila v tuto chvíli na pilu, avšak přišla chyba ve středním pásmu a domácí kanonýr Kubišta dal druhý gól do sítě Vacka 2:1. Ve 37.minutě neuspěl v nájezdu Dudadík. Na 3:1 pro domácí zvýšil ve 39.minutě Pomichálek, když na trestné seděl Dostál. Ještě před sirénou zazdil svoji další šanci Dudadík.

Třetí třetina začala pro hosty přesilovou hrou. Přes přestávku trenéři provedli změnu v sestavě, na led poslali dvě pětice hráčů. Křepinského rána skončila nad brankou, Bujňákova v lapačce. Ve 46.minutě domácí zvýšili již na 4:1 a to v další přesilovce – vyloučen Ježík. Po sérii tvrdých zákroků ze strany domácích ve 48.minutě hrála Jaroměř přesilovku pět na tři a to minutu a půl. K tomu ještě přibyl další trest za zdržování hry. Hosté tuto možnost ke snížení propásli. Po chvilce měli stejnou výhodu dvojnásobné přesilovky domácí. Navíc k vyloučeným přisedl ještě Ježík. Vackovi zvonila tyč branky, poté Bydžov o početní výhodu přišel svým faulem. Ve zbylých minutách se v závěru víc vylučovalo než hrálo. V čase 59,41 byl vyloučen na 2+10 minut za naražení zezadu hostující Dostál. V přerušení hry došlo ke střetu lajnového rozhodčího a hráče Jaroměře Matějě Pekárka, což neviděl hlavní ani čárový rozhodčí. Jaroměřský hráč na základě konzultace s postiženým rozhodčím a hlavního rozhodčího obdržel TH a rozhodčí Pahulák utkání ukončil.

J.Veselý : Zákrok, nebo srážku jsem neviděl. Názory se na úmyslný či neúmyslný zákrok liší, a to nejen ze strany naší, či domácích hráčů a funkcionářů. Rozhodně by k této situaci nemělo docházet. Co mě velice udivilo  a posléze rozzlobilo bylo jednání hlavního rozhodčího. Na můj dotaz „Co se stalo?“ Jsem dostal sprchu arogantních výlevů a osočování  z funkce STK a VV a nevhodné zatahování osobních problému, které k tomuto utkání vůbec nepatří. O rozhodnutí trestu kterékoliv inzultace rozhodčího nerozhoduji já, ale DK a tresty jsou určené tabulkově!!!  Na utkání jsem byl v pozici pouze vedoucího mužstva HC Jaroměř.

25,06   1-0       Janata                                                             Střely:             21 – 20

26,00   1-1       Křepinský (Hamáček, Merkl)             Vyloučení:      9- 13 navíc hosté Dostál  OT a Pekárek TH

34,24   2-1       Pomichálek                                                     Přesilovky:     2 – 0

38,32   3-1       Pomichálek     PŘESILOVKA                            Oslabení:        0 – 0

45,56   4-1       Muras PŘESILOVKA                                        Diváci:             180

Rozhodčí : Pahulák – Petr, Novák